Wybielacz tlenowy

 Brak w magazynie
17,50 zł

Wybielacz tlenowy do usuwania uporczywych plam z tkanin białych i o trwałych kolorach

Łagodny dla środowiska wybielacz tlenowy jest alternatywą dla chemicznych środków wybielających i odplamiających. Skutecznie usuwa uporczywe plamy np. po warzywach, kawie, herbacie, winie, krwi.

Wybielacz zawiera nadwęglan sodowy, który podczas prania uwalnia tlen co przyczynia się do skutecznego usunięcia najtrudniejszych plam i brudu. Może być stosowany do tkanin białych i kolorowych.

Jest efektywny przy praniu dopiero od 50oC, ze względu na brak syntetycznych dodatków. Wydłużenie czasu działania wybielacza poprzez np. namoczenie przez noc sprawia, że jest on skuteczny już od 30oC.

Wybielacz tlenowy ulega całkowitej degradacji na aktywny tlen, wodę i sodę i stanowi najbardziej naturalną formułę wybielającą, poza wystawieniem tkanin na słońce. Wybielacz EkoMama nie zawiera takich szkodliwych dodatków jak: chlor, nadboran, wybielacze optyczne, syntetyczne, petrochemiczne aktywatory wybielające, syntetyczne konserwanty, enzymy, środki zapachowe.

Zastosowanie wybielacza tlenowego:

WYBIELANIE: do wszystkich tkanin białych oraz kolorowych o trwałych barwach z bawełny, lnu, konopi oraz mieszanych

ODPLAMIANIE: usuwa plamy po warzywach, owocach, kawie, herbacie, czerwonym winie

ROZJAŚNIANIE: do tkanin pożółkłych, poszarzałych, np. białej bielizny, pościeli, firanek

ZAPOBIEGANIE: regularne dodawanie wybielacza do prania zapobiega przedwczesnemu szarzeniu białych tkanin

Pojemność: 500g

UWAGA:
Zawiera nadwęglan sodu. Działa szkodliwie po połknięciu. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Przechowywać pod zamknięciem i chronić przed dziećmi. Przechowywać w chłodnym miejscu. Unikać zanieczyszczenia skóry i oczu. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza- pokaż opakowanie lub etykietę.

>30 % związki wybielające na bazie tlenu

W PRALCE: 1,5-2 łyżki stołowe wybielacza dodać do głównego cyklu prania. W przypadku plam trudnych do wywabienia zwiększyć ilość

NAMACZANIE: 2 łyżki stołowe (20g do 30g) dodać do 3 litrów ciepłej wody. Kolorowe rzeczy należy moczyć maksymalnie 30 minut, białe do 12 godzin. Namoczone pranie można dociążyć np. garnkiem lub talerzem, aby prane tkaniny pozostawały cały czas w roztworze wybielającym. Następnie należy uprać namoczone tkaniny.

Napisz własną recenzję
Zaloguj się lub załóż konto, aby dodać opinię.

Szybka wysyłka

Upominek niespodzianka

Zawsze pomocni

Sprawdzone produkty