Naturalne szczoteczki i nitki do zębów

Ilość produktów: 10

na stronę

Ilość produktów: 10

na stronę

Pielęgnacja jamy ustnej należy do codziennej porannej i wieczornej rutyny każdego z nas - to absolutne minimum, do którego nie trzeba nikogo zachęcać. Aby prawidłowo zadbać o zęby należy stosować dobrą pastę do zębów bez fluoru, a także wybrać najlepszą szczoteczkę do zębów. Wybór szczoteczek jest aktualnie naprawdę duży, jednak przy wyborze produktu warto się zastanowić na ich ekologicznym i zdrowotnym aspektem. Plastikowe szczoteczki do zębów, dostępne w aptekach, drogeriach i supermarketach zawierają bowiem składnik o nazwie BPA, który szkodzi naszemu zdrowiu. Dodatkowo, stanowią źródło szkodzących środowisku naturalnemu odpadów, które rozkładają się przez setki lat. Jeśli zatem poszukujesz najlepszego rozwiązania, postaw na ekologiczne szczoteczki do zębów, które są bezpieczne dla nas oraz dla naszej planety.

Naturalna szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów to produkt, który używamy wielokrotnie w ciągu dnia, a raz na kilka tygodni powinniśmy ją wymieniać. Jeśli korzystamy ze szczoteczki do zębów wykonanej z plastikowych materiałów, przyczyniamy się do tworzenia ogromnej ilości odpadów, które rozkładają się setki lat, jednocześnie zanieczyszczając glebę oraz wodę. Dane statystyczne pokazują, że rocznie na świecie wyrzucanych jest około 28 miliardów plastikowych szczoteczek do zębów! Ta ilość może przerazić, dlatego warto postawić na bezpieczną, ekologiczną alternatywę i stosować szczoteczkę o przyjaznym dla środowiska składzie.

Naturalna szczoteczka do zębów jest zrobiona z ekologicznych, naturalnych materiałów. Jest biodegradowalna, powiem jej rączka wykonana jest z bambusa, zaś do produkcji włosia używa się nylonu. Materiały te szybko się rozkładają (rączka z bambusa może być nawet kompostowana), a przy okazji nie prowadzą do zanieczyszczeń środowiska naturalnego.

W naszym sklepie znajdziesz produkty ekologiczne przeznaczone do higieny jamy ustnej: wykonane z najwyższej jakości bambusa i z nylonowego włosia ekologiczne szczoteczki do zębów, w wersjach zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, a także ekologiczne nici do zębów, którymi możesz bezpiecznie oczyszczać zęby z płytki nazębnej i osadu każdego dnia.

Bambusowa szczoteczka do zębów

Bambusowa szczoteczka do zębów to produkt, który w ostatnich latach zyskiwał na popularności. Wszystko dlatego, że szczoteczka wykonana z bambusa jest wolna od szkodliwego dla zdrowia BPA, a także jest to produkt całkowicie biodegradowalny - można go również bez problemu kompostować.

Naturalne szczoteczki bambusowe posiadają nylonowe włosie. W naszym sklepie znajdziesz szczoteczki z włosiem o różnym stopniu twardości, które nie uszkadzają szkliwa i nie powodują podrażnień dziąseł. To idealne rozwiązanie zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, a także osób z wrażliwymi dziąsłami bądź paradontozą. Bambus działa także antybakteryjnie, zatem stosując szczoteczkę usuwasz szkodliwe bakterie obecne w jamie ustnej!

Szczoteczki bambusowe bambusowe są wolne od plastiku, dlatego jest to rozwiązane zero waste. Dodatkowo, bambus używany do wykonania produktów pochodzi z certyfikowanych źródeł.

Bambusowe szczoteczki do zębów są niezwykle wytrzymałe i trwałe, a dodatkowo pięknie się prezentują. Rączka w różnych kolorach ułatwia identyfikację, która należy do kogo, zatem mogą być używane przez całą rodzinę.

Ekologiczne nici do zębów

Nie tylko szczoteczki do zębów mogą być biodegradowalne. Dbając o higienę jamy ustnej na pewno stosujesz nici, które pozwalają usunąć płytkę nazębną z powierzchni międzyzębowej. W naszym sklepie znajdziesz nici do zębów, które są wykonane z ekologicznych materiałów np. włókna jedwabnego czy z włókna z kukurydzy, z dodatkiem wosku ułatwiającego poślizg oraz olejku eterycznego o antybakteryjnym działaniu. Oparta na naturalnych surowcach nić dentystyczna to produkt biodegradowalny, ekologiczny - wiele produktów zapakowana jest w szklane opakowania, z możliwością wymiany samego wkładu bądź w eko papier. Naturalna nić dentystyczna z łatwością oczyszcza zęby z osadu i resztek pokarmu pomiędzy nimi.

Stosując dobre nici do zębów i ekologiczne szczoteczki do zębów przyczyniasz się do ograniczenia produkcji śmieci. Biodegradowalne szczoteczki bambusowe i ekologiczne nici dentystyczne skutecznie czyszczą zęby, posiadają właściwości antybakteryjne, nie powodują podrażnień dziąseł i nie szkodzą zdrowiu. Wybierz już dziś najlepsze, naturalne szczoteczki do zębów oraz dobrą nić dentystyczną dla siebie i swoich najbliższych - to dobry wybór dla zdrowia, jak i dla naszej planety