Naturalne pasty do zębów bez fluoru

Ilość produktów: 5

na stronę

Ilość produktów: 5

na stronę

Pasta do zębów to produkt, który każdy z nas stosuje codziennie, w trosce o zdrowie swoich zębów oraz o świeży oddech. Warto jednak wiedzieć, że pasta paście nie równa i wybierać takie produkty, które nie tylko zapewnią skuteczną pielęgnację jamy ustnej, lecz również będą bezpieczne dla naszego zdrowia. Jak je wybrać? Korzystając w oferty naszego sklepu z kosmetykami naturalnymi oferującego szeroki wybór najlepszych, naturalnych past do zębów bazujących na doskonałej jakości składnikach.

Naturalna pasta do zębów bez fluoru czy z fluorem - którą wybrać?

Pierwszym zadaniem przy wyborze past do zębów jest podjęcie decyzji o tym, czy stosować pasty z fluorem czy pasty do zębów bez fluoru. Mogłoby się wydawać, że odpowiedź jest prosta, bo fluor wciąż jest powszechnie uważany za jedyną substancję, która zabezpiecza zęby przed próchnicą. Ten pokutujący w społeczeństwie mit niesie za sobą groźne konsekwencje, bowiem fluor, szczególnie stosowany w nadmiarze, jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Dorosła osoba może spokojnie stosować pasty bez fluoru, które dzięki zawartości odpowiednich substancji skutecznie oczyszczają zęby z płytki nazębnej, usuwają z nich resztki pokarmu i hamują namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy, a także wzmacniają szkliwo.

Skład past do zębów dostępnych w drogeriach niesie ze sobą jeszcze jedno zagrożenie: w ich formule znajduje się również szereg innych potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia substancji, takich jak SLS (odpowiedzialna za pienienie się past substancja o silnie drażniącym działaniu), PEG, triscolan, parabeny, barwniki, glikol propylenowy, syntetyczne aromaty. Naturalna pasta do zębów nie zawiera fluoru ani żadnych innych substancji, które mogą powodować podrażnienia, pieczenie, stany zapalne czy reakcje alergiczne, lecz również przedostawać się do krwiobiegu, niekorzystnie wpływając na cały organizm. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z naszego artykułu na temat tego, czego należy unikać w składzie past do zębów.

Naturalna pasta do zębów jest bezpieczna dla naszego zdrowia. W jej składzie znajdują się substancje, które zapewniają prawidłową pielęgnację jamy ustnej. Dobra pasta do zębów o naturalnym składzie oczyszcza zęby, usuwa płytkę nazębną, odświeża oddech, działa przeciwzapalnie, a także pozwala uporać się z wieloma stomatologicznymi problemami, takimi jak chociażby nadwrażliwość zębów czy krwawienie dziąseł.

W naszym sklepie dostępne są naturalne pasty do zębów w różnych formach: w tubce, słoiczku, a także w tabletkach. Wszystkie oferowane przez nas produkty mają bezpieczny skład, zatem może z nich korzystać każdy. Znajdziesz u nas także ekologiczne pasty do zębów dla dzieci. 

Naturalna higiena jamy ustnej

Naturalne pasty do zębów zawierają moc roślinnych i mineralnych składników, które zapewniają skuteczną higienę jamy ustnej. Zawierają one wyciągi z ziół - z szałwii, z mięty pieprzowej, rozmarynu, goździków czy cedru, olejek z drzewa herbacianego lub eukaliptusa, a w przypadku past wybielających również węgiel aktywny. W składzie past do zębów bez chemii znajdziesz także naturalne glinki mineralne np. glinkę zieloną oraz aloes czy kwas hialuronowy, które odpowiadają za właściwości łagodzące past przeznaczonych do wrażliwych dziąseł. Roślinne i mineralne substancje zawarte w naturalnych pastach do zębów bez fluoru dokładnie oczyszczają zęby, chronią je przed próchnicą, działają odkażająco, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Co może się znaleźć w naturalnej paście do zębów?

  • szałwia – ma silne właściwości bakteriobójcze
  • mięta pieprzowa - skutecznie odświeża oddech
  • zielona herbata – zapewnia świeży oddech, posiada działanie bakteriobójcze, chroni zęby przed osadzaniem się kamienia
  • propolis – działa łagodząco na podrażnione dziąsła
  • aloes - działa kojąco na wrażliwe zęby
  • węgiel aktywny – w naturalny sposób wybiela zęby
  • olej kokosowy – chroni przed osadzaniem się kamienia nazębnego
  • olejek eukaliptusowy – ma właściwości antyseptyczne
  • olejek z drzewa herbacianego - posiada silne działanie przeciwzapalne

Pasty do zębów z dobrym składem

Naturalne pasty do zębów, w przeciwieństwie od powszechnie dostępnych w drogeriach, nie zawierają SLS-ów, zatem nie pienią się tak dobrze, co jednak nie oznacza, że nie pienią się w ogóle. Do pienienia się past, a także do nieco innego ich smaku można się przyzwyczaić, a w zamian otrzymujemy gwarancję bezpieczeństwa i zdrowia. Dobra pasta bez fluoru, bazująca na cennych składnikach roślinnych i mineralnych to gwarancja zdrowych zębów i dziąseł, świeżego oddechu oraz pięknego uśmiechu.

Naturalne pasty do zębów dla dzieci - bezpieczna pielęgnacja dziecięcych ząbków

Pielęgnacja dziecięcych ząbków to zawsze wyzwanie -istnieje ryzyko, że dziecko połknie pastę, co w przypadku drogeryjnych past może skutkować problemami zdrowotnymi np. bólem brzucha. Dodatkowo, pasty do zębów pełne chemii często zawierają w swoim składzie cukier lub inne słodziki, które również nie sprzyjają odpowiedniej higienie jamy ustnej. Naturalne pasty do zębów dla dzieci to najlepszy wybór.