Naturalne kosmetyki do higieny jamy ustnej

Ilość produktów: 16

na stronę

Ilość produktów: 16

na stronę

Pielęgnacja jamy ustnej należy do czynności, które należy wykonywać codziennie, nawet wielokrotnie w ciągu dnia, aby uniknąć problemów z dziąsłami, z zębami, takich jak próchnica oraz aby zapewnić sobie świeży oddech. Warto jednak wiedzieć, że kosmetyki do higieny jamy ustnej powinny posiadać naturalny skład, dzięki czemu nie zaszkodzą naszemu zdrowiu ani środowisku naturalnemu. Doskonały wybór kosmetyków naturalnych znajdziesz w naszym sklepie - Natuo.pl!

Higiena jamy ustnej - zadbaj o nią naturalnie!

Coraz częściej mówi się o tym, że drogeryjne pasty do zębów i płyny do płukania jamy ustnej zawierają szkodliwe dla naszego zdrowia składniki, których powinniśmy unikać. Co więcej, naturalna pasta do zębów ma przewagę nad swoim drogeryjnym odpowiednikiem pod względem ekologii - jej skład jest bezpieczny dla środowiska, zwierząt żyjących w wodach, do których wpływają ścieki, jest biodegradowalna i nie prowadzi do powstawania zanieczyszczeń. Naturalna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna!

Każdy z nas na co dzień dba o swoje zęby - zapewniamy sobie tym piękny, zdrowy uśmiech, świeży oddech oraz możemy uniknąć nieprzyjemnego problemu, jakim jest próchnica oraz chorób dziąseł. Stosowanie naturalnych kosmetyków do higieny jamy ustnej to sposób na zadbane, zdrowe i mocne zęby.

Naturalna higiena jamy ustnej opiera się na stosowaniu kosmetyków, które zawierają składniki pochodzące z natury, bez zbędnych, sztucznych dodatków. Wśród produktów, które znajdziesz w naszym sklepie znajdują się: naturalna pasta do zębów, proszki do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, ekologiczne nici dentystyczne z biodegradowalnych materiałów. Dodatkowo, do pielęgnacji warto stosować drewniane szczoteczki do zębów, które czyszczą zęby równie skutecznie jak plastikowe, a przy tym nie pozostawiają po sobie śladu w postaci zanieczyszczenia środowiska - bardzo szybko się rozkładają.

Prawidłowa higiena jamy ustnej - o czym warto pamiętać?

Dbanie o zęby rozpoczyna się od stosowania się do kilku zaleceń, niezwykle ważnych w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Częstotliwość mycia zębów

Zęby powinniśmy myć minimum 2 razy dziennie, co najmniej pół godziny po posiłku, pozbywając się tym samym resztek pokarmów stanowiących doskonałą pożywkę dla rozwoju bakterii. Szczoteczkę i pastę warto mieć również zawsze przy sobie, jeśli chcemy pozbyć się nieświeżego oddechu lub po prostu oczyścić zęby w ciągu dnia np. w pracy.

Technika szczotkowania

Bardzo ważna dla prawidłowej pielęgnacji zębów jest technika szczotkowania, a także czyszczenie szczoteczką języka, usuwając z niego osad. Szczotkowanie zębów powinno być wykonywane ruchem wymiatającym - będzie wtedy przynosiło najlepsze efekty.

Wybór pasty i szczotki do zębów

 Właściwy wybór pasty do zębów jest bardzo istotny! Dla naszego zdrowia najbezpieczniejszym wyborem są pasty bez fluoru bazujące na delikatnych substancjach myjących oraz wyciągach z ziół. Jeśli zależy Ci na śnieżnobiałym uśmiechu, wybierz pastę wybielającą, która zawiera węgiel aktywny.

Nić dentystyczna oraz płyn do płukania jamy ustnej

Jeśli dbasz o swoje zęby powinieneś również przykładać wagę do stosowania produktów takich nici dentystyczne czy płyny do płukania zębów i dziąseł. Dzięki płynom do płukania jamy ustnej usuniesz zanieczyszczenia, zarazki i bakterie z całej jamy ustnej, zaś nici dentystyczne pozwolą pozbyć się płytki nazębnej z powierzchni międzyzębowych. Oczywiście również w tym przypadku warto postawić na naturalne produkty, które posiadają skutecznie działanie, a przy tym są ekologiczne.

Naturalny skład produktów do higieny jamy ustnej

Produkty do higieny jamy ustnej powinny bazować na naturalnych składnikach, które zapewniają doskonałą pielęgnację, usuwają bakterie prowadzące do próchnicy, a jednocześnie są bezpieczne dla naszego zdrowia. Drogeryjne pasty zawierają w swoich składach zupełnie niepotrzebne substancje szkodzące naszemu zdrowiu, jak choćby SLS, czyli silny detergent o drażniącym działaniu, który zapewnia pienienie się pasty. Zawarty w wielu kosmetykach antybakteryjny Triscolan gromadzi się z kolei w naszym organizmie, prowadząc do zaburzeń jego funkcjonowania. Niekorzystnie działa również fluor, PEGi, parabeny oraz syntetyczne barwniki, aromaty czy substancje smakowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zerknij na nasz artykuł na temat tego, czego należy unikać w paście do zębów.

W trosce o środowisko naturalne

Troska o piękny uśmiech to nie jedyna przyczyna, dla której powinniśmy sięgać naturalne kosmetyki pielęgnujące zęby, dziąsła i jamę ustną - duże znaczenie ma również ich wpływ na środowisko naturalne. Są one biodegradowalne, nie wpływają niekorzystnie na stan wód, a także na żyjące w wodnych ekosystemach zwierzęta. Dodatkowo, stosując ekologiczne rozwiązania, takie jak bambusowe szczoteczki do zębów czy nici dentystyczne wolne od plastiku, nie przyczyniamy się do tworzenia nowych odpadów.

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór naturalnych produktów, które możesz stosować do czyszczenia zębów i kosmetyki do higieny jamy ustnej, które są organiczne, ekologiczne i biodegradowalne, a do tego zapewniają skuteczną pielęgnację i ochronę.

Czy naturalne pasty do zębów są skuteczne?

Naturalna pasta do zębów jest wolna od sztucznych dodatków i nie zawiera fluoru, który wielu z nas wciąż uważa za wyznacznik zdrowych zębów i skutecznej walki z próchnicą. Jest to jednak mit, bowiem dorosła osoba nie potrzebuje fluoru, a naturalne składniki skutecznie chronią zęby przed tego rodzaju przypadłością. Wyciągi z ziół oraz inne naturalne substancje zawarte w pastach zapewniają świeży oddech, a nawet działają wybielająco na kolor zębów, nie uszkadzając przy tym ich szkliwa.

 Nasz sklep Natuo.pl oferuje naturalne kosmetyki dla każdego - znajdzie się u nas zarówno pasta do zębów dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nasz sklep z kosmetykami oferuje również proszki do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, ekologiczne nici dentystyczne oraz bambusowe szczoteczki do zębów os sprawdzonych producentów.