Naturalne płyny micelarne

Ilość produktów: 15

na stronę

Ilość produktów: 15

na stronę

Płyny micelarne do demakijażu

Płyn micelarny to kosmetyk do demakijażu, który ze względu na swoje skuteczne, a zarazem delikatne dla skóry działanie, zyskał w ostatnich latach na popularności, stając się jednym z najchętniej wykorzystywanych do usuwania makijażu kosmetyków. Płyny micelarne zdetronizowały znacznie cięższe i bogatsze pod względem formuły mleczka i emulsje do demakijażu. Dowiedz się więcej o tym wyjątkowym kosmetyku i wybierz płyn micelarny z dobrym z składem w Natuo.pl!

Co to jest płyn micelarny?

Bazę płynu micelarnego stanowi woda oraz substancje powierzchniowo czynne, czyli micele. Są to niewielkie cząsteczki, które posiadają właściwości przyciągające zanieczyszczenia, pozostałości kosmetyków oraz nadmiar sebum. Micele wciągają zabrudzenia i tłuszcz do środka swoich cząsteczek. Płyn micelarny, dzięki swojemu skutecznemu działaniu, poradzi sobie doskonale nawet z wodoodpornym makijażem, oczyści skórę z zanieczyszczeń i ją odświeży.

W składzie płynów micelarnych znajdują się również dodatkowe substancje, które uzupełniają pielęgnację skóry. Warto jednak zwrócić uwagę na składniki dodane do płynu micelarnego. Aby mógł korzystnie wpłynąć na naszą skórę i oczyścić ją bez powodowania podrażnień, w jego formule nie powinno być żadnych chemicznych substancji. Powinny się za to znaleźć olejki czy roślinne ekstrakty, które odżywią i nawilżą skórę.

Naturalny płyn micelarny to doskonały sposób na demakijaż cery wrażliwej, podrażnionej, suchej czy dojrzałej. Nadają się również do codziennego demakijażu cery tłustej, mieszanej czy trądzikowej – płyn micelarny powinien być dostosowany do rodzaju skóry, gdyż dzięki temu najlepiej spełni swoją pielęgnacyjną rolę. W naszej ofercie znajdziesz całą paletę najlepszych kosmetyków do demakijażu znanych producentów m.in.: lipowy płyn micelarny Sylveco, płyn micelarny Vianek, płyn micelarny Biolaven, płyn micelarny Nacomi czy płyn micelarny Resibo.

Jak stosować płyn micelarny?

Mycie twarzy płynem micelarnym jest proste – wacik kosmetyczny należy nasączyć płynem, a później delikatnie przetrzeć nim twarz. Demakijaż oczu z kolei wykonać należy przytrzymując na chwilę wacik na powiekach, a następnie ściągając go w kierunku kącika oczu. Zastosowana na cerę woda micelarna skutecznie usunie nawet wodoodporny makijaż.

Wiele osób zastanawia się, czy płyn micelarny trzeba zmywać? Dobry płyn micelarny oczyści skórę z kosmetyków kolorowych i zanieczyszczeń, jednak aby mieć gwarancję, że skóra jest dogłębnie oczyszczona, warto sięgnąć w kolejnym kroku pielęgnacyjnym po dobrą piankę lub żel do mycia twarzy, które usuną z powierzchni skóry pozostające na niej micele, resztki kosmetyków oraz przygotują skórę na wchłanianie substancji aktywnych z kremów czy maseczek nawilżających. Płynu micelarnego nie zmywamy wodą, która mogłaby przesuszać skórę, a naturalnymi kosmetykami, które wnikają w warstwy skóry, pozostawiając skórę twarzy dogłębnie oczyszczoną.

Płyn micelarny a tonik

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z naturalną pielęgnacją, to na pewno zastanawiasz się, w jaki sposób prawidłowo wykonać demakijaż i oczyścić cerę. W celu zmycia z powierzchni skóry twarzy makijażu, wystarczy użyć płynu micelarnego, zaś do oczyszczania przyda się dobra, naturalna pianka myjąca lub żel. Po dogłębnym oczyszczeniu twarzy można przejść do kolejnego kroku – tonizowania, czyli przywracania skórze prawidłowego poziomu pH, bowiem z powodu przylegania do skóry zanieczyszczeń, działania czynników zewnętrznych, nakładania oraz usuwania makijażu, równowaga skóry może zostać zachwiana. W tym celu używamy właśnie toniku lub hydrolatu o tonizującym działaniu.

Zatem jeśli nadal zastanawiasz się: płyn micelarny czy tonik, odpowiedź jest jednoznaczna: nie są to produkty o tym samym działaniu! Płyny micelarne służą do demakijażu, a tonik do przywracania skórze równowagi. Nawet najlepszy płyn micelarny nie sprawi, że skóra będzie ukojona, a jej pH na właściwym poziomie, warto zatem zadbać o kompleksową pielęgnację skóry twarzy.

Najlepszy płyn micelarny

Płyn micelarny musi mieć dobry, naturalny skład – bez sztucznych substancji zapachowych i chemicznych dodatków, bez silikonów czy SLSów. Jego formuła powinna być uzupełniona substancjami o odżywczych właściwościach. Najlepsze płyny micelarne to takie, które są dopasowane ze względu na swoje działanie do danego rodzaju cery. W przypadku cery suchej sprawdzi się nawilżający płyn micelarny, zaś do cery wrażliwej micelarny płyn o łagodzącym działaniu. W Natuo.pl znajdziesz szereg produktów podzielonych ze względu na rodzaj cery, do której są przeznaczone!