Naturalne kremy do opalania z filtrem UV

Ilość produktów: 20

na stronę

Ilość produktów: 20

na stronę

Lato to zdecydowanie najprzyjemniejsza pora roku - kto z nas nie lubi czuć promieni słonecznych na swojej skórze? Należy jednak pamiętać, że promieniowanie UVA i UVB jest szkodliwe dla naszej cery, przyczynia się do fotostarzenia, powstawania przebarwień, poparzeń. Może być również niebezpieczne dla naszego zdrowia. Aby uniknąć potencjalnego ryzyka, jakie niesie za sobą ekspozycja skóry na słońce, warto stosować kosmetyki z filtrem ochronnym. Najlepsze, naturalne produkty chroniące skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, znajdziesz w naszym sklepie - Natuo.pl.

Naturalna ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB

Ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważna, jeśli zależy nam na uniknięciu negatywnego wpływu promieni słonecznych na naszą skórę. Jeśli jednak chcemy również uniknąć ryzyka reakcji alergicznych i podrażnień, jakie mogą powodować kosmetyki z chemicznymi filtrami, powinniśmy sięgnąć po produkty do opalania zawierające filtry naturalne. Naturalne kremy do opalania skutecznie chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, pozostając przy tym niezwykle łagodne dla skóry, bezpieczne dla zdrowia oraz dla środowiska!

W zależności od Twojej karnacji oraz intensywności oraz czasu ekspozycji na słońce, możesz wybrać inny filtr ochronny. W naszym sklepie znajdziesz kosmetyki gwarantujące wysoką ochronę, czyli o faktorze SPF 30 i SPF 50, jak i nieco niższą: SPF 15, SPF 20, SPF 25.

Naturalne kremy do twarzy z filtrami UV

Naturalny krem przeciwsłoneczny do twarzy chroni skórę przed działaniem promieniowania UVA i UVB, zabezpieczając ją przed fotostarzeniem. To idealni kosmetyk do stosowania jako baza pod makijaż. Zamiast kremu możesz także postawić na lekki krem BB z filtrem, który działa jak połączenie kremu z podkładem, wyrównuje koloryt skóry, kamufluje niedoskonałości. To idealny produkt do stosowania na lato.

W naszym sklepie znajdziesz ochronne kosmetyki do opalania – kremy z filtrem, kremy BB z filtrem, mgiełki, balsamy i spraye zawierające w składzie filtry przeciwsłoneczne. Naturalne filtry przeciwsłoneczne chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego UV pochodzącego ze słońca. Jak działa ono na skórę?

Przede wszystkim wyróżnić można dwa rodzaje promieniowania. Promieniowanie UVA działa na skórę nieustannie, nawet w pochmurne dni. Wnika w głębokie warstwy skóry, powodując zmiany w komórkach w postaci np. zmian pigmentowych czy fotostarzenia się skóry. Z kolei promieniowanie UVB odpowiada za  naszą opaleniznę, jednocześnie mogąc skutkować reakcjami skórnymi, takimi jak oparzenia, a także zmianami nowotworowymi.

Istnieje jednak sposób, aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed negatywnym promieniowaniem UVA i UVB: należy regularnie stosować kremy z filtrem ochronnym. Najlepiej wybrać filtry naturalne, które skutecznie chronią odbijając od powierzchni skóry promienie UV, jednocześnie będąc dla niej bezpieczne i delikatne. Z kolei filtry chemiczne nie pozostają obojętne dla skóry - mogą powodować reakcje alergiczne i podrażnienia. Takie kremy są polecane nie tylko dla alergików i dzieci, lecz dla każdego, komu zależy na stosowaniu kosmetyków wolnych od chemicznych składników.

Wybierz dobry krem przeciwsłoneczny z filtrem UV!

Naturalne kosmetyki do opalania mogą mieć różną formę. Może być to krem, mleczko, balsam, spray, mgiełka czy emulsja. Filtry przeciwsłoneczne znajdziesz również w kremach BB oraz naturalnych podkładach, które z powodzeniem możesz stosować latem, bez obaw o stan i zdrowie swojej skóry.

Produkty do opalania sprawdzą się dla każdego - mogą je stosować nawet osoby z cerą wrażliwą, skłonną do alergii czy podrażnień. W ich składzie znajdują się bowiem zarówno składniki, dzięki którym skóra jest chroniona przed promieniowaniem słonecznym, takie jak tlenek cynku czy tlenek tytanu, czyli naturalne filtry mineralne, lecz również składniki które sprawiają, że dany kosmetyk nawilża, odżywia i regeneruje skórę podczas i po opalaniu.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne znajdują się także w niektórych olejkach roślinnych. Zawierają je np. olejek z pestek malin, olej z marchewki czy olej z kiełków pszenicy. Olejki te bardzo często znajdują się także w kosmetykach do opalania - nie tylko wzmacniają naturalną barierę przeciwsłoneczną, lecz również nawilżają, odżywiają, wygładzają i zmiękczają skórę.

Naturalne kosmetyki do opalania

W naszym sklepie znajdziesz kosmetyki naturalne do twarzy zapewniające ochronę przeciwsłoneczną, lecz również produkty przeznaczone do ochrony przed promieniowaniem UV do ciała. W naszej ofercie znalazły się produkty o różnym stopniu ochrony. Dla skóry jasnej, wrażliwej, z dużą ilością znamion, najmocniej narażonej na oparzenia, polecane będą kremy z filtrem ochronnym SPF 30 lub nawet 50. Wysoki faktor jest również niezbędny w przypadku wyjątkowo intensywnej lub długotrwałej ekspozycji na słońce. To także najlepsza ochrona dla delikatnej, skłonnej do oparzeń skóry dzieci i niemowląt.  Jeśli Twoja karnacja jest ciemna lub opalona, spokojnie możesz wybrać naturalne kosmetyki z SPF 15 lub SPF 20 bądź olejki zawierające naturalne filtry.

Kompleksowa ochrona przed słońcem

Dobry krem z filtrem powinien nie tylko chronić skórę, lecz również skutecznie ją pielęgnować, zabezpieczając przed przesuszeniem. W naturalnych kosmetykach przeciwsłonecznych znajdują się naturalne oleje, masła i ekstrakty, które posiadają właściwości nawilżające, zabezpieczają skórę przed utratą wody, działają łagodząco na podrażnienia, koją i przyspieszają proces regeneracji.

W naszym sklepie znajdziesz produkty przeznaczone zarówno do skóry twarzy, czyli najlepsze kremy przeciwsłoneczne z filtrem UV, jak również balsamy, mleczka, emulsje i spraye na słońce. Dostępne są u nas także kosmetyki do pielęgnacji skóry po ekspozycji na słońce, takie jak balsam po opalaniu i podkreślające opaleniznę np. olejek z drobinkami złota.

Promieniowanie słoneczne ma również wpływ na kondycję naszych ust, dlatego warto smarować je pomadką ochronną z filtrami UV - w ten sposób unikniemy ich przesuszenia, podrażnienia i pękania. Działają również niekorzystnie na włosy. Aby uniknąć problemów w postaci przesuszonych, matowych kosmyków, warto zabezpieczać je stosując np. naturalną mgiełkę do włosów z filtrami UV