Proszek do mycia zębów – dlaczego warto go stosować?

Proszek do mycia zębów – dlaczego warto go stosować?

Dbanie o piękny uśmiech zaczyna się od codziennego czyszczenia zębów, podczas którego usuwamy płytkę nazębną, pozbywamy się sprzyjających próchnicy bakterii, a także odświeżamy oddech. Do pielęgnacji jamy ustnej najczęściej używamy zwykłej pasty do zębów, jednak jeśli poszukujesz prostych i niezwykle ekologicznych rozwiązań, wypróbuj naturalny proszek do czyszczenia zębów. Sprawdź, jak go stosować i dlaczego warto po niego sięgnąć!

Naturalne proszki do mycia zębów – alternatywa pasty do zębów

Proszek do mycia zębów to doskonała, naturalna alternatywa dla pasty do zębów. Jego skład jest niezwykle prosty, a używanie – bardzo łatwe. Naturalny proszek do mycia zębów idealnie pielęgnuje zęby, działa antybakteryjne, zapobiega próchnicy, posiada właściwości przeciwzapalne, chroniące przed powstawaniem stanów zapalnych dziąseł, działa wybielająco na przebarwienia, wzmacnia szkliwo. Naturalne proszki do zębów, ze względu na łagodne składniki znajdujące się w ich formule, doskonale sprawdzają się w przypadku wrażliwych dziąseł. Są to produkty delikatne, a zarazem bardzo skuteczne.

Kto powinien sięgnąć po proszek do zębów? Jest to produkt dla każdego! Sprawdzi się zarówno w przypadku osób z nadwrażliwością dziąseł, jak i szczególnie narażonych na próchnicę oraz mikropęknięcia szkliwa zębów, z kamieniem nazębnym czy osadem. Stanowi on doskonałą, ekologiczną alternatywę dla past do zębów (jeśli jednak wolisz pastę, wybierz tą z dobrym składem: Skład pasty do zębów – jakich składników unikać? Pasty do zębów z dobrym składem).

Naturalny proszek do mycia zębów – skład i stosowanie

Naturalne proszki do czyszczenia zębów, w przeciwieństwie do naszpikowanych chemią drogeryjnych past do zębów, posiadają całkowicie bezpieczne, proste i roślinne składy. Nie znajdziesz w nich powodujących podrażnienia SLS-ów, SLES-ów, parabenów, fluoru, syntetycznych barwników i aromatów, ani innych substancji, które mogą przenikać do krwiobiegu przyczyniając się do problemów zdrowotnych i zaburzenia funkcjonowania gospodarki hormonalnej.

Dobry proszek do zębów zawiera najwyższej jakości naturalne ekstrakty roślinne np. z szałwii, mięty pieprzowej, eteryczne olejki np. z drzewa herbacianego lub eukaliptusa, a także glinkę kaolinową, sodę oczyszczoną, sproszkowany węgiel aktywny czy ksylitol.  Moc składników naturalnych sprawia, że proszek posiada doskonałe i skuteczne działanie, chroni zęby i dziąsła oraz odświeża oddech.

Jak stosować proszek do mycia zębów? Produkt można stosować samodzielnie – wystarczy zwilżyć główkę szczoteczki, a następnie zanurzyć ją w proszku, po czym dokładnie umyć zęby. Proszek może stanowić również dodatek do pasty do zębów. W celu usunięcia płytki nazębnej, wzmocnienia szkliwa, odświeżenia oddechu, eliminacji podrażnień w jamie ustnej, zalecane jest stosowanie proszku co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Proszki do mycia zębów – idealne do wrażliwych dziąseł

Naturalne proszki do czyszczenia zębów posiadają bardzo krótki skład, jednak dzięki znajdującym się w nim substancjom aktywnym działają niezwykle skutecznie. Działają antybakteryjnie i przeciwbakteryjnie, eliminując rozmiękczenie szkliwa zębów oraz chroniąc przed powstawaniem próchnicy.

Jednocześnie, proszki do zębów o naturalnym składzie są łagodne, nie powodujące podrażnień, nie uszkadzające szkliwa, dlatego sprawdzą się nawet w przypadku wrażliwych zębów i dziąseł. Działają kojąco na stany zapalne, przyspieszają gojenie ran, koją, eliminują problem krwawienia dziąseł, wzmacniają szkliwo i jego wytrzymałość. To idealne rozwiązanie dla każdego!

Zalety stosowania proszku do zębów

Stosując przed wyborem – pasta do zębów czy proszek, wiele z nas pewnie z lekką obawą, choć i ciekawością zerknie w kierunku proszku. Jak go używać? Czy będzie skuteczny? Oczywiście, że tak! Moc naturalnych, roślinnych i mineralnych składników to gwarancja jego doskonałego działania. Regularne stosowanie proszku do czyszczenia zębów sprawia, że rozjaśnimy kolor szkliwa (szczególnie jeśli w składzie znajduje się węgiel aktywny), usuniemy przebarwienia, pozbędziemy się osadu nazębnego z kawy, herbaty, poprawi się stan szkliwa oraz dziąseł, a zęby będą chronione przed próchnicą. Każdorazowe użycie produktu sprawia, że odzyskujemy świeży oddech.

Ważnym aspektem stosowania proszków jest również ekologia – są to produktu o bezpiecznych dla środowiska naturalnego składach, nie zanieczyszczają wód, a ich opakowania są najczęściej łatwo recyklingowane – powstają ze szkła lub z metalu, zatem można używać ich wielokrotnie. To rozwiązanie bardzo bliskie nurtowi less waste i zero waste.

Jakich efektów spodziewać się można po stosowaniu proszku do mycia zębów?

  • intensywnego wzmocnienia szkliwa zębów – dobrej jakości proszek do zębów utwardza szkliwo zębów czyniąc je bardziej odpornym na czynniki zewnętrzne,
  • odświeżenia oddechu – proszek do czyszczenia zębów eliminuje bakterie jamy ustnej, odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnego zapachu,
  • oczyszczenia zębów – proszek do zębów dokładnie oczyszcza powierzchnię zębów z osadów i przebarwień powstałych w efekcie w wyniku picia kawy, czarnej herbaty, czerwonego wina czy stosowania nikotyny, nie powodując przy tym podrażnień,
  • bielszych zębów – proszek do czyszczenia zębów pomaga również w wybielaniu zębów, szczególnie w przypadku zastosowania produktu zawierającego węgiel aktywny,
  • brak kamienia nazębnego – dobry proszek do zębów chroni zęby przed pojawianiem się kamienia nazębnego,
  • działania przeciwpróchniczego i antybakteryjnego – dobrej jakości proszki do zębów zapobiegają namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy oraz stanów zapalnych,
  • ukojenia wrażliwych dziąseł i redukcji nadwrażliwość zębów, dlatego są polecane w przypadku nadwrażliwości w jakie ustnej – dobry, naturalny proszek do zębów nie powoduje podrażnień i nie wysusza błony śluzowej jamy ustnej,
  • wydajności – proszki do zębów są niezwykle wydajne i starczają na bardzo długo,
  • braku szkodliwych substancji – naturalne proszki do mycia zębów nie zawierają substancji chemicznych, które źle wpływają na zdrowie, a także powodujących zanieczyszczenia naszej planety.
09 czerwca 2022