Masło murumuru – poznaj doskonały surowiec z lasów Amazonii

Masło murumuru – poznaj doskonały surowiec z lasów Amazonii

Pielęgnacja włosów opiera się o dobór najlepszych składników do ich rodzaju. Idealnym produktem do włosów niskoporowatych, a także kręconych i trudnych do ujarzmienia jest tłoczone na zimno i nierafinowane masło Murumuru. Doskonale odżywia i nawilża włosy, a także zapobiega ich puszeniu i rozdwajaniu. Może być również stosowany do skóry, w szczególności w przypadku cery tłustej i problematycznej. Sprawdź, jak działa i jak stosować masło Murumuru.

Masło Murumuru – co to takiego?

Masło Murumuru to surowiec wywodzący się z Ameryki Południowej, a konkretnie pozyskiwany z rosnącej w rejonie Amazonii palmy Astrocaryum. Unikalne warunki klimatyczne wpływają na wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne tej rośliny. W wyniku tłoczenia jej owoców powstaje nierafinowane masło Murumuru posiadające delikatny zapach oraz lekko kremowy odcień.

Masło Murumuru topi się w temperaturze około 33 stopni Celsjusza, zatem choć posiada konsystencję stałą, to idealnie rozpuszcza się po kontakcie ze skórą. Korzystnie wpływa na kondycję włosów, w szczególności niskoporowatych (przeczytaj: Jak sprawdzić porowatość włosów?), kręconych, puszących się, ponieważ posiada lekką i nieobciążającą konsystencję. Nadaje się również do stosowania na skórę twarzy i ciała, działając na nią intensywnie odżywiająco, wygładzająco i uelastyczniająco. Jego skład zbliżony jest do naturalnej bariery lipidowej skóry, dlatego szybko się wchłania. Masło Murumuru znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku pielęgnacji cery problematycznej oraz trądzikowej, a także dojrzałej i przesuszonej.

Jakie składniki odżywcze zawiera masło Murumuru? To przede wszystkim bogate źródło witaminy A i C oraz kwasów tłuszczowych.

Właściwości masła Murumuru

Masło Murumuru jest bogate w witaminy A i C, czyli doskonałe antyoksydanty chroniące przed działaniem wolnych rodników i przedwczesnym starzeniem się skóry, a także niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Zawiera również cenny kwas laurynowy i to w ogromnej zawartości – aż 47%. Ten kwas tłuszczowy odpowiada za działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze. Przyspiesza również gojenie się ran. Z tej przyczyny masło Murumuru idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej, problematycznej, ze skłonnością do niedoskonałości oraz skóry ze schorzeniami takimi jak egzema oraz łuszczyca. Masło mogą stosować również posiadaczki cery dojrzałej, odwodnionej i przesuszonej, ponieważ substancja ta dogłębnie nawilża skórę, wygładza, ujędrnia i uelastycznia, a także chroni przed działaniem wolnych rodników i spowalnia procesy starzenia się skóry.

Ze względu na swoją wyjątkowo lekką i nieobciążającą formułę, a także pielęgnacyjne i odżywcze działanie, masło jest także polecane do pielęgnacji niskoporowatych włosów oraz włosów łamliwych, z tendencją do rozdwajających się końcówek. Może być także stosowane w pielęgnacji włosów kręconych, puszących się oraz wymagających ujarzmienia.

Jak stosować masło murumuru?

Masło Murumuru to substancja, która sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów:

Skóra: masło bardzo korzystnie wpływa na cerę, intensywnie i skutecznie ją nawilżając. Działa ono ujędrniająco, wygładzająco i uelastyczniająco, a także jest pomocne w rozjaśnianiu przebarwień słonecznych. Masło można stosować zarówno bezpośrednio na skórę (w tym przypadku nałóż niewielką ilość masła na skórę i wmasuj okrężnymi ruchami), jak i dodać je do ulubionych kosmetyków np. balsamów czy kremów.

Włosy: masło Murumuru nazywane jest roślinnym silikonem. Idealnie sprawdza się w pielęgnacji niskoporowatych włosów, a także w przypadku włosów łamliwych, z tendencją do rozdwajania się końcówek. Mogą je także stosować posiadaczki włosów kręconych, puszących się oraz wymagających ujarzmienia. Masło działa na kosmyki odbudowująco, odżywia włosy, dostarcza im niezbędnych składników aktywnych, a także zapobiega puszeniu się włosów. Nadaje się również do masażu skóry głowy. Masło Murumuru w pielęgnacji włosów można stosować jako dodatek do masek, odżywek lub składnik mieszanki do olejowania włosów. Można także stosować produkt samodzielnie. Jak to zrobić? Nałóż większą ilość masła na włosy suche lub zwilżone. Włosy po upływie około 30 minut dokładnie spłucz wodą i umyj szamponem. Możesz również zastosować niewielką ilość masła na końcówki umytych włosów w celu ich zabezpieczenia przed rozdwajaniem.

Usta: masło może być także stosowane jako balsam do ust lub stanowić dodatek do pomadki, balsamu lub masełka. Nawilża i regeneruje spierzchnięte usta, jednocześnie zapewniając im ochronę przed czynnikami zewnętrznymi: wiatrem, mrozem, słońcem.

Należy pamiętać o odpowiednim przechowywaniu produktu. Pojemnik z masłem powinien być szczelnie zamknięty, przetrzymywany w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła.

23 sierpnia 2022