Maseczka nawilżająca do twarzy – na co zwrócić uwagę?

Maseczka nawilżająca do twarzy – na co zwrócić uwagę?

Maseczki nawilżające do twarzy stanowią bombę składników odżywczych, które błyskawicznie poprawiają wygląd i kondycję skóry. Intensywnie nawilżają, dogłębnie odżywiają, dodają skórze blasku i zapewniają jej ukojenie. Warto je włączyć do swojej pielęgnacji i stosować 1-2 razy w tygodniu, aby cieszyć się promienną, zdrową cerą.

Nawilżające maseczki do twarzy – zastrzyk witaminowy dla skóry

Skóra twarzy potrzebuje dostarczania codziennej dawki nawilżenia i odżywienia, którą zapewniają jej kremy nawilżające. Czasem jednak potrzebujemy zapewnić skórze nieco intensywniejszą pielęgnację. Może tak się stać na przykład po podróży, w sytuacji, gdy skóra jest narażona do przesuszenie w wyniku działania bardzo suchego powietrza z klimatyzacji czy w momencie, gdy potrzebujemy wyglądać nieskazitelnie przed ważnym wydarzeniem. Pomocne jest wtedy nałożenie na twarz dobrej maseczki nawilżającej, która sprawi, że skóra stanie się bardziej sprężysta i elastyczna, poprawi się jej koloryt, będzie wyglądała młodo i świeżo. Jeśli zależy Ci na maksymalnym efekcie – nałóż maskę nawilżającą na noc.

Maseczki nawilżające – S.O.S. dla cery szarej, zmęczonej, przesuszonej

Gdy skórze brak nawilżenia, pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia, traci jędrność, sprężystość, staje się szara i jest wyraźnie zmęczona – szukamy najlepszego sposobu, aby odzyskać jej dobry wygląd. Dobra maseczka nawilżająca jest w tej sytuacji najlepszym sprzymierzeńcem – stanowi ona skoncentrowaną formułę bogatą w składniki aktywne, które działają szybciej i mocniej niż zwykły krem. Stosowanie nawilżającej maseczki sprawi, że skóra stanie się miękka, dobrze nawilżona, przyjemnie ukojona. Rytuał nakładania maseczki nawilżającej do twarzy powinien zostać włączony do każdej pielęgnacji.

Maska nawilżająca do twarzy – domowe SPA

Pomyślałaś o każdym etapie pielęgnacji skóry twarzy – o demakijażu, oczyszczaniu, tonizowaniu i nawilżaniu, a Twoja skóra nadal domaga się czegoś więcej? Być może potrzebuje większego zastrzyku substancji odżywczych i chwili relaksu. Pamiętaj, że stres i zmęczenie negatywnie odbijają się na kondycji cery, dlatego niezwykle istotne jest, aby zapewnić sobie chwile tylko dla siebie, w czym może pomóc małe, domowe SPA. Relaksująca kąpiel z dodatkiem eterycznych olejków lub pudru do kąpieli, która zapewni ukojenie zmysłów i ciała oraz przyjemna, nawilżająca maseczka do twarzy na pewno sprawią dużo przyjemności i przyniosą efekt w postaci pięknie ukojonej, zregenerowanej skóry.

Maseczka nawilżająca do twarzy – co powinna zawierać?

Nawilżająca maska do twarzy powinna zawierać substancje odżywcze posiadające intensywne właściwości nawilżające, a jednocześnie wzmacniające barierę hydrolipidową skóry i chroniącą przed nadmierną utratą wody z naskórka. W składzie produktu znaleźć się powinny zatem substancje nawilżające takie jak oleje roślinne i masła roślinne (np. masło shea lub masło kakaowe), a także witaminy, w tym szczególnie witamina E, algi morskie, kwas hialuronowy, aloes, glinki mineralne, mocznik czy ekstrakty roślinne. Zawartość tych substancji sprawia, że maska do twarzy dogłębnie i intensywnie nawilża skórę, a także zabezpiecza przed utratą wilgoci. Co więcej, dobra maseczka nawilżająca będzie również działała przeciwzapalnie, łagodząc podrażnienia, zredukuje uczucie ściągnięcia, wyrówna koloryt skóry i doda skórze blasku.

Jakich maseczek do twarzy warto unikać? Przed zakupem powinna nas powstrzymać zawartość w składzie parafiny, olei mineralnych, parabenów, barwników czy substancji zapachowych, które mogą powodować podrażnienia, a także zapychać gruczoły łojowe, co spowoduje powstawanie niedoskonałości. Znacznie lepszym wyborem są naturalne maseczki nawilżające.

Najlepsze maseczki nawilżające – wybierz odpowiednią dla siebie

O czym warto pamiętać wybierając maseczkę do twarzy dla siebie? Przede wszystkim zwrócić uwagę na jej skład – natura dała naszej skórze wszystko, czego potrzeba, aby prawidłowo funkcjonowała i była w dobrej kondycji. W składzie maseczek do twarzy powinny znaleźć się oleje, masła i ekstrakty roślinne, substancje o silnie nawilżającym działaniu jak aloes, kwas hialuronowy, mocznik oraz witaminy i minerały. Można w nich również znaleźć dodatek naturalnych glinek mineralnych oraz cudownie pielęgnujących skórę alg morskich.

Jakie maski nawilżające warto wypróbować, aby zapewnić skórze ekspresowy zastrzyk witaminowy?

  • Maseczki nawilżające – doskonałe do pielęgnacji cery suchej, z tendencją do przesuszania – zapewnią jej odpowiednie nawilżenie i ochronę przed utratą wilgoci.
  • Maseczki odmładzające – maseczki przeciwstarzeniowe (np. z kwasem hialuronowym) spełnią swoje zadanie w pielęgnacji cery dojrzałej i z pierwszymi oznakami starzenia – odmłodzą, zredukują zmarszczki, poprawią jędrność i sprężystość skóry oraz zadziałają antyoksydacyjnie, zabezpieczając skórę przed procesami starzenia się.
  • Maseczki rozjaśniające – gdy cerze brakuje blasku, jest poszarzała i zmęczona, maseczka rozjaśniająca przywróci jej promienny wygląd.
  • Maseczki łagodzące – zadaniem maseczki łagodzącej jest przyniesienie skórze ukojenia, złagodzenie zmian skórnych i wzmocnienie jej. Doskonale sprawdzi się do cery naczynkowej, podrażnionej i wrażliwej.
  • Maseczki wygładzające peel-off – maska peel-off zastyga na skórze i ściąga się ją wraz z zewnętrzną warstwą naskórka i wszelkimi zanieczyszczeniami. Maseczki peel-off doskonale wygładzają skórę.
  • Maski nawilżające w płachcie – bardzo wygodny sposób na szybie i skuteczne nawilżenie skóry. Płachtę nakłada się na twarz i zdejmuje po upływie określonego przez producenta czasie.

Naturalne maseczki do twarzy powinny się znaleźć w każdej kosmetyczce. Jak wybrać najlepszą dla siebie? Przede wszystkim warto próbować – każda skóra ma nieco inne potrzeby, inne są również nasze indywidualne preferencje. Sprawdzać należy również skład produktu, który powinien być bogaty w składniki o nawilżającym działaniu. Dobrze dobrana maseczka do twarzy skutecznie odżywi odwodnioną skórę i znacząco poprawi jej wygląd.

Jak nakładać maseczkę nawilżającą?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj nawilżającej maski się zdecydujemy, konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry przed jej aplikacją. Maseczkę nakładamy zatem na skórę po uprzednim dokładnym demakijażu i zastosowaniu kosmetyku oczyszczającego np. żelu do mycia twarzy lub pianki do mycia twarzy (sprawdź: Etapy pielęgnacji twarzy – demakijaż, oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie skóry twarzy). Można również wykonać peeling skóry, który usunie martwy naskórek, oczyści pory, a także pozwoli składnikom zawartym w maseczce wniknąć w głębsze warstwy skóry i zadziałać znacznie skuteczniej.

Maseczkę nawilżającą należy nakładać dłońmi rozprowadzając dokładnie po powierzchni skóry. W niektórych przypadkach np. maski w płachcie aplikacja polega jedynie na nałożeniu przygotowanej maski na twarz. Na skórze pozostawia się ją przez czas określony na opakowaniu przez producenta – zazwyczaj około 15-20 minut. Niektóre maseczki należy zmyć, zaś niektóre pozostawia się na całą noc, bez konieczności ich zmywania z powierzchni skóry.

25 lipca 2022