Naturalne kosmetyki dla kobiet w ciąży

Ilość produktów: 8

na stronę

Ilość produktów: 8

na stronę

Naturalne kosmetyki dla kobiet w ciąży

Czas ciąży to moment wielu zmian, których doświadcza kobieca skóra. Pod wpływem hormonów może ona zacząć inaczej reagować na dotychczas stosowane kosmetyki, może pojawić się swędzenie lub jej przesuszenie. Właśnie dlatego warto sięgnąć po naturalne kosmetyki, które nie będą podrażniały skóry i skutecznie poradzą sobie z problemem suchej skóry w ciąży, rozciągającą się skórą brzucha i zredukują ryzyko pojawienia się rozstępów.

W Natuo.pl znajdziesz naturalne balsamy i kremy do ciała oraz twarzy dla kobiet w ciąży. Naturalne kosmetyki dla ciężarnych wykonane są z roślinnych, bezpiecznych składników. Ich skład jest wolny od szkodliwych, sztucznych konserwantów, barwników lub innych dodatków, które mogłyby wywołać podrażnienie skóry oraz niekorzystnie wpływać na rozwijające się w brzuchu mamy dziecko.

W okresie ciąży szczególnej uwagi wymaga skóra brzucha, która mocno się rozciąga oraz miejsca takie jak uda, biodra i piersi, na których mogą pojawić się rozstępy. Stosowanie kremu do biustu w ciąży pomoże przygotować skórę na jej rozciąganie, a dzięki temu zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów i utraty jędrności biustu po ciąży, zaś naturalny krem przeciw rozstępom, systematycznie stosowany, zapobiegnie pojawieniu się rozstępów na brzuchu i udach.

Nie martw się o rozstępy w ciąży

Wiele kobiet w ciąży martwi się, gdy na nogach, udach, pośladkach, piersiach czy brzuchu pojawiają się rozstępy, które pozostają na skórze również po okresie ciąży. Istnieją jednak sposoby, aby zapobiec ich pojawieniu i zredukować te, które już się pojawiły.

Jeszcze przed zajściem w ciążę i od pierwszych jej dni warto zacząć stosować naturalne kremy nawilżające i przeciw rozstępom. Dzięki nim skóra zyska większą elastyczność, jędrność i miękkość i będzie lepiej przygotowana na rozciągnięcie. Pozwoli to uniknąć pojawienia się rozstępów w czasie ciąży.

Jeśli na skórze nóg, piersi lub brzucha pojawiły się już pierwsze rozstępy, wybierz dobry krem lub balsam na rozstępy w ciąży, który zawiera naturalne składniki: oleje, ekstrakty roślinne, witaminy, masła, pomocne w walce z rozstępami. Naturalny krem i balsam na rozstępy pozwoli ponownie cieszyć się gładką, jędrną i elastyczną skórą całego ciała.

Doskonałym rozwiązaniem jest również stosowanie naturalnych olejków na rozstępy. Są one dostępne jako gotowe mieszanki w preparatach na rozstępy lub samodzielnie. Najlepsze olejki na rozstępy w ciąży to: olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej inca inchi, olej kokosowy i olej macadamia.

Regularne stosowanie kremów przeciw rozstępom w ciąży, oliwek, balsamów i naturalnych olejów pozwoli uniknąć pojawienia się tego problemu i w widocznym stopniu zredukować już powstałe.

Jak się pozbyć cellulitu - naturalne kosmetyki w walce z cellulitem w ciąży

Częstym problemem kobiet w ciąży jest pojawiający się cellulit, który występuje na nogach, szczególnie na udach, ale może pojawić się również na pośladkach i brzuchu. Przyczynami powstawania cellulitu może być zbyt mało ruchu, nieodpowiednia dieta oraz problemy z krążeniem. Wyróżnić można dwa rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy. Jaka jest różnica między cellulitem wodnym a tłuszczowym?

Cellulit wodny powstaje poprzez nagromadzenie nadmiaru wody w komórkach naszego organizmu, a cellulit tłuszczowy jest skutkiem nadmiernego gromadzenia komórek tłuszczowych w problematycznych miejscach. Jeśli walczysz z przypadłością cellulitu w ciąży, to oprócz tak skutecznych sposobów na cellulit, jakimi są dieta i ruch, do swoich codziennych rytuałów włącz także stosowanie naturalnych kremów na cellulit oraz masaży na cellulit.

Naturalny krem antycellulitowy wspomaga walkę z cellulitem i pozwala cieszyć się piękną, gładką skórą przez całą ciążę. Warto zastosować kremy antycellulitowe stworzone z myślą o przyszłych mamach, gdyż nie zawierają one toksycznych substancji, mogących negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka.

Jeśli chcemy, by kosmetyki na cellulit działały jeszcze skuteczniej, przed ich nałożeniem warto wykonać masaż antycellulitowy. Do tego celu może nam posłużyć specjalny masażer do cellulitu, szczotka lub myjka. Po wykonaniu masażu na cellulit nakładamy najlepszy krem na cellulit, czyli taki, który ma naturalny, bezpieczny skład, pełen odżywczych składników aktywnych. Masaż możemy również wykonać podczas nakładania kremu, balsamu lub olejku na cellulit.

Sprawdzonym sposobem na usuwanie cellulitu jest także stosowanie peelingów. Pozwalają one nie tylko usunąć martwy naskórek i wygładzić skórę, lecz również pobudzają mikrokrążenie, co z kolei pomaga walczyć z cellulitem.

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji dla kobiet w ciąży, balsamy, kremy pielęgnacyjne, kremy na rozstępy oraz dobre balsamy i kremy na cellulit, a także akcesoria do wykonania masażu na cellulit: masażer do cellulitu, szczotka na cellulit lub rękawice i myjki znajdziesz w naszym sklepie – Natuo.pl.