Kosmetyki dla kobiet w ciąży – jakie kosmetyki do ciała w ciąży stosować?

Kosmetyki dla kobiet w ciąży – jakie kosmetyki do ciała w ciąży stosować?

Ciało kobiety w ciąży zmienia się diametralnie. Zmieniają się również potrzeby skóry. Skóra rozciąga się, a jednocześnie staje się delikatna, nadwrażliwa, podatna na przesuszenie oraz powstawanie rozstępów, cellulitu lub rozszerzonych naczynek. Przez te 9 miesięcy warto postawić na sprawdzone kosmetyki, które zostały opracowane z myślą o potrzebach skóry przyszłych mam. Stosując kosmetyki zawierające odpowiednie składniki odżywcze można w znaczącym stopniu poprawić elastyczność skóry, nawilżyć, a także zmniejszyć jej podatność na powstawanie wielu zmian. Sprawdź, jakie kosmetyki warto stosować w tym szczególnym okresie, jakim jest ciąża.

Kosmetyki dla przyszłej mamy – na co zwrócić uwagę?

Czas ciąży to moment wielu zmian, których doświadcza kobieca skóra. Pod wpływem hormonów może ona zacząć inaczej reagować na dotychczas stosowane kosmetyki, może pojawić się swędzenie lub jej przesuszenie. Właśnie dlatego warto sięgnąć po naturalne kosmetyki, które nie będą podrażniały skóry i skutecznie poradzą sobie z problemem suchej skóry w ciąży, rozciągającą się skórą brzucha i zredukują ryzyko pojawienia się rozstępów.

Przyszłe i młode mamy z dbałością dobierają jednak kosmetyki nie tylko dla siebie, lecz również biorąc pod uwagę bezpieczeństwo nienarodzonego jeszcze dziecka. Kobiety w ciąży powinny zwrócić szczególną uwagę na stosowane przez siebie produkty pielęgnacyjne zarówno ze względu na zmiany hormonalne w ich ciele, które powodują inne reakcje na nakładane na skórę kosmetyki, jak i ze względu na bezpieczeństwo dziecka, które w sobie noszą.

Na jakie kosmetyki w ciąży warto zatem postawić? Przede wszystkim znaczenie ma skład produktów, który powinien być jak najbardziej naturalny. Kobiety w ciąży powinny zwracać uwagę na to, jakie składniki zawarte są w danym kosmetyku. O tym, jakich substancji lepiej unikać przeczytasz w artykule: Jakich kosmetyków nie używać w ciąży?

Naturalne kosmetyki dla mamy i dziecka

Ciąża to wyjątkowy okres dla kobiety. Jest to także moment wielu zmian, które zachodzą w jej ciele. Nie są to jedynie zmiany w jej wyglądzie, lecz również zmiany hormonalne, wpływające na zmiany potrzeb skóry ciała i twarzy, włosów oraz paznokci. W tym szczególnym czasie warto zadbać o ich właściwą pielęgnację i postawić nacisk na bezpieczne, naturalne składy kosmetyków.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży powinny zawierać naturalne składniki – bezpieczeństwo maluszka rosnącego w brzuchu mamy to absolutny priorytet! Naturalne kosmetyki dla kobiet w ciąży to produkty, które nie zawierają szkodliwych substancji, mogących negatywnie wpłynąć na rozwijające się w niej dziecko. Zawierają za to delikatne składniki, które intensywnie i dogłębnie nawilżają oraz odżywiają skórę, przeciwdziałając rozstępom. Wiele produktów przeznaczonych przyszłych mam i kobiet po porodzie zawiera substancje takie jak masło shea, masło kakaowe, naturalne oleje czy ekstrakty roślinne, które poprawiają elastyczność i jędrność skóry, pobudzają regenerację naskórka, chronią i regenerują włókna kolagenu, co zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów, a także pobudzają mikrokrążenie, co z kolei zapobiega gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, a tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia cellulitu.

Wśród produktów, po jakie najczęściej sięgają przyszłe mamy, znajdują się balsamy i kremy przeciw rozstępom. Rozstępy, w wyniku rozciągania się skóry, bardzo często pojawiają się w tym czasie u kobiet, jednak odpowiednia pielęgnacja biustu, brzucha i skóry ciała może im skutecznie zapobiec. Przyszła mama stosując naturalne balsamy i kremy, szczególnie w połączeniu z dobrym, peelingującym masażem, może również zmniejszyć ryzyko pojawienia się dość popularnej w ciąży przypadłości, jaką jest cellulit.

Pielęgnacja ciała w czasie ciąży – kosmetyki przeciw rozstępom

W okresie ciąży skóra intensywnie się rozciąga, co może skutkować pojawieniem się rozstępów. Rozstępy powstają przede wszystkich na skórze brzucha i piersi, ale mogą pojawić się również na biodrach i innych częściach ciała. Rozstępy po ciąży to raczej niechciana pamiątka, dlatego tak bardzo istotna jest właściwa pielęgnacja skóry w ciąży oraz zaraz po niej. W tym celu rekomendowane jest stosowanie naturalnych kosmetyków dla kobiet w ciąży, które są bezpieczne i skuteczne.

Nawilżanie skóry powinno rozpocząć się już od pierwszych dni ciąży, aby maksymalnie uelastycznić skórę i przygotować ją na kolejne miesiące. Elastyczna, jędrna i dobrze nawilżona skóra jest mniej podatna na powstawanie rozstępów.

Jakie kosmetyki dla kobiet w ciąży może wybrać przyszła mama?

  • balsam, masło lub krem do ciała dla kobiet w ciąży,
  • olejek lub oliwka przeciw rozstępom.

Każdy z wymienionych produktów ma nieco inną konsystencję, dlatego warto wybrać produkt nawilżający, który pasuje do indywidualnych preferencji. Aby zapobiec powstawaniu rozstępów należy systematycznie, nawet dwa razy dziennie, stosować olejki, balsamy, kremy, masła przeciw rozstępom, które nawilżają i uelastyczniają skórę. Ich używanie może zapobiec pojawieniu się rozstępów, a także spłycić te, które już się pojawiły.

Okres ciąży i karmienia jest również często dużym wyzwaniem dla skóry piersi, dlatego warto stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji biustu, które zapobiegają rozstępom i ujędrniają. Używanie odpowiednich kosmetyków może zmniejszyć widoczność rozstępów i zapobiec pojawianiu się nowych. Dobry produkt przeciw rozstępom rozjaśnia skórę w miejscu zmian i ogranicza ich powierzchnię. Wzmacnia również strukturę skóry, dzięki czemu skóra jest mniej podatna na pojawianie się rozstępów.

Rozstępy w ciąży – na jakie kosmetyki przeciw rozstępom postawić?

Wiele kobiet w ciąży martwi się, gdy na nogach, udach, pośladkach, piersiach czy brzuchu pojawiają się rozstępy, które pozostają na skórze również po okresie ciąży. Istnieją jednak sposoby, aby im zapobiec, a także zredukować te, które już się pojawiły.

Jeszcze przed zajściem w ciążę i od pierwszych jej dni warto zacząć stosować naturalne kremy nawilżające przeciw rozstępom, dzięki którym skóra zyska większą elastyczność, jędrność i miękkość, a także będzie lepiej przygotowana na rozciągnięcie w nadchodzących miesiącach, co pozwoli uniknąć pojawienia się rozstępów w czasie ciąży.

Jeśli na skórze nóg, piersi lub brzucha pojawiły się już pierwsze rozstępy, wybierz dobry krem lub balsam na rozstępy w ciąży, który zawiera naturalne składniki: oleje, ekstrakty roślinne, witaminy i masła pomocne w walce z rozstępami. Naturalny krem i balsam na rozstępy pozwoli ponownie cieszyć się gładką, jędrną i elastyczną skórą całego ciała w trakcie ciąży, jak i po porodzie. W celu uniknięcia rozstępów można również stosować naturalne olejki na rozstępy, które są dostępne w formie gotowych mieszanek w produktach na rozstępy lub samodzielnie. Najlepsze olejki na rozstępy w ciąży to: olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej inca inchi, olej kokosowy i olej makadamia.

Regularne stosowanie kremów przeciw rozstępom w ciąży, oliwek, balsamów i naturalnych olejów pozwoli uniknąć pojawienia się tego problemu i w widocznym stopniu zredukować już powstałe.

Bezpieczne kosmetyki dla kobiet w ciąży

Skóra kobiet w ciąży jest szczególnie wrażliwa, dlatego w tym szczególnym czasie wybierz kosmetyki hipoalergiczne, bezzapachowe, oparte na naturalnych składnikach. W przypadku zapobiegania pojawiania się rozstępom na piersiach, brzuchu czy biodrach, bądź gdy pojawiają się pierwsze z nich, niezastąpione mogą się okazać naturalne oleje roślinne takie jak: olej kokosowy, olej jojoba, olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, olej inca inchi czy olej makadamia. Oleje można być aplikować bezpośrednio na skórę lub wzbogacać nimi skład balsamu lub kremu.

Problemem części przyszłych mam może być także sucha, swędząca skóra, która pojawia się w wyniku jej rozciągania. Właśnie dlatego o pielęgnację skóry powinno się zadbać kompleksowo: systematycznie nakładać produkty pielęgnacyjne, nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, a także zwrócić również uwagę na to, jakich kosmetyków używamy do codziennej kąpieli. Aby cieszyć się dobrze nawilżoną skórą, bez podrażnień, należy wybrać naturalne mydła do skóry wrażliwej i delikatnej, które złagodzą i ukoją skórę oraz zadbają o jej odpowiednie odżywienie.

Wiele producentów kosmetyków naturalnych tworzy specjalne linie kosmetyków dla kobiet w ciąży. Kosmetyki te doskonale nawilżają, odżywiają, uelastycznią skórę i skutecznie zapobiegają powstawaniu rozstępów.

Pielęgnacja skóry brzucha w ciąży

Kobieca skóra podczas ciąży pod wpływem hormonów zaczyna nieco inaczej reagować na nakładane na nią produkty pielęgnacyjne. W celu uniknięcia problemów, warto sięgnąć po kosmetyki naturalne przeznaczone dla kobiet w ciąży, bazujące wyłącznie na delikatnych substancjach, bezpiecznych dla przyszłej mamy i jej dziecka.

Warto postawić na naturalne balsamy i kremy do ciała dla kobiet w ciąży. Naturalne kosmetyki dla ciężarnych wykonane są z roślinnych, bezpiecznych składników. Ich skład jest wolny od szkodliwych, sztucznych konserwantów, barwników lub innych dodatków, które mogłyby wywołać podrażnienia skóry oraz niekorzystnie wpływać na rozwijające się w brzuchu mamy dziecko.

W okresie ciąży szczególnej uwagi wymaga skóra brzucha, która mocno się rozciąga. Pomocny może się okazać odpowiednio dobrany krem ujędrniający brzuch oraz biust. Stosowanie kremu pomoże przygotować skórę na jej rozciąganie, a dzięki temu zmniejszyć ryzyko pojawienia się rozstępów i utraty jędrności biustu po ciąży.

Kosmetyki przeciw cellulitowi w ciąży

Bardzo częstym problemem kobiet w ciąży jest pojawiający się w tym czasie cellulit, który występuje najczęściej na nogach, szczególnie na udach, ale może pojawić się również na pośladkach czy brzuchu. Przyczynami powstawania cellulitu może być niedostateczna ilość ruchu, nieodpowiednia dieta bądź problemy z krążeniem.

Wyróżnić można dwa rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy. Jaka jest różnica między nimi? Cellulit wodny powstaje poprzez nagromadzenie nadmiaru wody w komórkach organizmu, zaś cellulit tłuszczowy jest skutkiem nadmiernego gromadzenia komórek tłuszczowych w problematycznych miejscach. Jeśli walczysz z przypadłością cellulitu w ciąży to oprócz tak skutecznych sposobów na cellulit, jakimi są właściwa dieta i aktywność fizyczna, do swoich codziennych rytuałów dołącz stosowanie naturalnych kremów na cellulit oraz wykonywanie masaży na cellulit.

Naturalny krem antycellulitowy wspomaga walkę z cellulitem i pozwala cieszyć się piękną, gładką skórą przez całą ciążę. Warto zastosować kremy antycellulitowe stworzone z myślą o przyszłych mamach, gdyż nie zawierają one toksycznych substancji, mogących negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka.

Aby kosmetyki na cellulit działały skuteczniej, przed ich nałożeniem warto wykonać masaż antycellulitowy. W tym celu może nam posłużyć specjalny masażer do cellulitu, szczotka lub myjka. Po wykonaniu masażu na na skórę aplikujemy dobry krem na cellulit, pełen odżywczych składników aktywnych. Masaż możemy również wykonać podczas nakładania kremu, balsamu lub olejku. To nie tylko sposób na cellulit, lecz również na relaks, pobudzenie ciała i dodanie energii.

Sprawdzonym sposobem na redukcję cellulitu jest również stosowanie peelingów, które nie tylko usuwają martwy naskórek i wygładzają skórę, lecz również pobudzają mikrokrążenie, co z kolei jest niezwykle pomocne w walce z tą przypadłością.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży do codziennej pielęgnacji skóry

Pielęgnacja w ciąży, zarówno skóry ciała, jak i twarzy, jest często nieco inna od tej, którą stosujemy na co dzień. Warto postawić na kosmetyki naturalne, bogate w składniki odżywcze, chroniące skórę przed rozstępami, a także bezpieczne dla nienarodzonego dziecka. W składzie produktów dla przyszłych mam znajdują się wyłącznie delikatne olejki, takie jak np. olejek malinowy, olejek arganowy, olejek rozmarynowy czy olejek ze słodkich migdałów, które posiadają doskonałe właściwości nawilżające, łagodzące i regenerujące, masło shea, które intensywnie natłuszcza skórę, a także ekstrakty roślinne, które doskonale wpływają na stan i wygląd skóry ciała. Interesuje Cię nie tylko pielęgnacji skóry ciała, lecz również twarzy w czasie ciąży? Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Pielęgnacja twarzy w ciąży.

28 maja 2022