Dom - Naturalne środki czystości i świece zapachowe

Produkty 1-40 z 78

Strona
na stronę

Produkty 1-40 z 78

Strona
na stronę

Nasze decyzje, jako konsumentów, mają ogromny wpływ i istotne znaczenie dla środowiska naturalnego. Dokonując świadomych wyborów, stawiając na ekologiczne, bezpieczne produkty i odrzucając stosowanie szkodliwych detergentów, a także zmniejszając produkcję niepotrzebnych odpadów, możemy zapewnić ochronę ekosystemu - wody, gleby i powietrza od zanieczyszczenia i przenikania do nich toksycznych substancji. Wybór środków czystości, które wybieramy do sprzątania, prania czy do mycia naczyń wpływa również na zdrowie Twoje oraz Twoich domowników. Natuo.pl oferuje szeroki wybór naturalnych środków czystości, które są bezpieczne dla środowiska i dla zdrowia zarówno osób dorosłych, dzieci, jak i mieszkających z nimi zwierząt.

Ekologiczne środki czystości bez chemii - dlaczego warto?

Grono zwolenników ekologicznych produktów do sprzątania nieustannie rośnie, podobnie jak ilość dostępnych artykułów przeznaczonych do tego celu. Producenci coraz częściej stawiają na środki czystości bez szkodliwych substancji, które bazują na składnikach czyszczących pochodzenia naturalnego, pozyskiwanych z roślin i minerałów. Produkty te skutecznie usuwają zabrudzenia z różnych powierzchni, a ich składy są pozbawione potencjalnie szkodliwych, drażniących substancji, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie, prowadzić do reakcji alergicznych czy problemów z układem oddechowym.

Pełne chemii środki do sprzątania, zmywania czy prania, przedostając się wraz ze ściekami i odpadami do wód czy gleby, prowadzą do zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Stanowią również zagrożenie dla zwierząt, które żyją w tych ekosystemach, a pośrednio również dla nas, bowiem zatruwają grunty, na których rosną rośliny uprawne. Naszpikowane chemicznymi, toksycznymi składnikami produkty są również bardzo niebezpieczne dla dzieci i alergików, mogą prowadzić do nieprzyjemnych reakcji skórnych i oddechowych. Właśnie dlatego warto zmienić swoje nawyki i zamienić niebezpieczne detergenty na przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla naszego zdrowia naturalne środki czystości.

Naturalne środki czystości – z troski o środowisko

Sprzątanie domu nie musi wiązać się ze stosowaniem produktów, które niszczą środowisko naturalne i zawierają drażniące substancje. Naturalne środki czystości, bazujące na łagodnych składnikach myjących, doskonale radzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami, są biodegradowalne, a także bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Dodatkowo, posiadają naprawdę przyjemne zapachy, które na długo utrzymują się w domu. Koniec z drażniącymi układ oddechowy składnikami, od których kręci Ci się w głowie - naturalne produkty do sprzątania posiadają ładne aromaty, które zawdzięczają wyłącznie naturalnym komponentom.

Dla zdrowia domowników, szczególnie dzieci oraz zwierząt, a także alergików, niezwykle ważne jest, aby produkty do sprzątania były bezpieczne, łagodne i delikatne. Jak wiemy, dzieci często dotykają podłogi (i to nie tylko nóżkami), podobnie zresztą, jak nasi czworonożni przyjaciele, czyli psy czy koty. Aby nie musiały obcować z toksycznymi chemikaliami, warto postawić na ekologiczny płyn do mycia podłóg. Z kolei do prania ubrań najlepszym wyborem będzie ekologiczny proszek do prania, który nie pozostawi na powierzchni ubrań czy pościeli chemikali i nie doprowadzi przy tym do podrażnienia skóry i reakcji alergicznych.

Bezpieczne sprzątanie każdej powierzchni

Ekologiczne środki czystości, dostępne w naszym sklepie, można używać do sprzątania różnych powierzchni. Znajdziesz u nas produkty takie jak:

  • uniwersalny płyn czyszczący na bazie szarego mydła, sody oczyszczonej lub innego, delikatnego środka powierzchniowo-czynnego,
  • szare mydło, które można stosować np. do prania,
  • naturalną pastę czyszczącą o uniwersalnym zastosowaniu,
  • ekologiczny żel do mycia toalet,
  • płyn do mycia łazienki bezpieczny dla środowiska,
  • płyn do czyszczenia luster i szyb bazujący na naturalnych składnikach,
  • naturalne mydło, proszek i płyn do prania, a także naturalne płyny do płukania tkanin,
  • ekologiczny, naturalny płyn do mycia naczyń,
  • proszki do zmywarki bez zbędnej chemii,
  • inne naturalne produkty do czyszczenia kuchni, łazienek, usuwania kurzu, zabrudzeń i plam.

Wszystkie te preparaty są niezwykle skuteczne, z łatwością usuwają wszelkie zabrudzenia, plamy i kurz, a przy tym są biodegradowalne i nieszkodliwe dla zdrowia. Oczywiście, środki czystości i płyny do prania możesz próbować wykonać samodzielnie, stosując w tym celu produkty takie jak ocet, sodę oczyszczoną czy sok z cytryny, jednak ich data przydatności jest bardzo krótka i każde sprzątanie wiąże się z koniecznością ich ponownego przygotowania. Dużo wygodniejszym i znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na ekologiczne środki czystości, które są trwałe, wydajne, skuteczne, a także bezpieczne. Dodatkowo, wiele z nich posiada ekologiczne opakowania - szklane, które łatwo wykorzystać ponownie lub materiałów recyklingowanych.

Produkty dla alergików

Skóra wrażliwa i skłonna do alergii bardzo często na chemiczne środki czystości oraz proszki do prania reaguje podrażnieniami, pokrzywką, przesuszeniem. Co więcej, wiele osób nie lubi intensywnych, gryzących zapachów detergentów do sprzątania, które powodują u nich mdłości lub zawroty głowy. Z myślą o obu grupach odbiorców z naszej ofercie znalazły się bezzapachowe, hipoalergiczne środki czystości.

Bezwonne środki czystości oraz proszki i płyny do prania nie zawierają w składzie olejków eterycznych, dlatego są jeszcze łagodniejsze i bezpieczniejsze dla skóry oraz układu oddechowego,  nie przyczyniają się do powstania podrażnień -można je stosować bez obaw o własne zdrowie nawet wtedy, gdy zmagamy się z alergiami skórnymi czy wziewnymi.  Są całkowicie bezpieczne, wolne od chemicznych zapachów i, co bardzo ważne, posiadają doskonałą jakość.

Bezpiecznie i oszczędnie

Naturalne środki czystości, produkty do prania czy mycia naczyń to nie tylko gwarancja czystości i bezpieczeństwa, lecz również duża oszczędność. Ze względu na swoje intensywne działanie, wystarczy zastosować naprawdę niewielką ilość produktu, aby dobrze doczyścić zabrudzenie lub usunąć plamę - nie musisz używać w tym celu całego opakowania, jak to ma często miejsce w przypadku powszechnie dostępnych detergentów. Naturalne środki czystości są bardzo wydajne, dlatego ich stosowanie jest również korzystne finansowo.

Jeśli poszukujesz ekologicznych rozwiązań, bliskich nurtowi zero waste, skorzystaj również z oferty ekologicznych akcesoriów do domu.

Ekologiczne akcesoria zero waste

Doskonałym pod względem ekonomicznym i niezwykle ekologicznym rozwiązaniem jest stosowanie w domu artykułów wielorazowego użytku. Choć z pozoru są one nieco droższe, dają szansę na spore oszczędności. Stosując dany produkt wiele razy, nie musisz co chwila ponosić kosztu zakupu ich jednorazowych odpowiedników. Dzięki stosowaniu akcesoriów wielorazowego użytku generujesz mniejszą ilość odpadków, jak również oszczędzasz czas i pieniądze.

Produkty wielorazowe takie jak woskowijki, metalowe słomki, kubki termiczne, są znane i cenione przez każdego, komu zależy na losie naszej planety. Przyczyniają się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń i odpadów, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na środowisko. Wybierz wraz z nami produkty do sprzątania zawierające naturalne składniki, a także akcesoria do domu wielorazowego użytku!

Pachnący dom - ekologiczne świece zapachowe

Lubisz, gdy Twój dom pięknie pachnie? Nie chcesz jednak stosować pełnych chemii świec zapachowych, które zanieczyszczają powietrze? A może jesteś alergikiem i źle reagujesz, gdy obok Ciebie pali się świeca pełna sztucznych substancji zapachowych? W naszym sklepie znajdziesz najlepsze, naturalne świece zapachowe na bazie wosku sojowego lub rzepakowego, które zawierają delikatne olejki eteryczne o aromaterapeutycznych właściwościach. Ekologiczne świece zapachowe sprawiają, że w domu utrzymuje się przyjemny zapach, a jednocześnie nie zatruwają powietrza i nie prowadzą do niepotrzebnych reakcji alergicznych w postaci np. łzawienia oczu. W doskonałej jakości świece zapachowe zaopatrzy Cię nasz sklep - Natuo.pl