Naturalne kremy ochronne UV

Ilość produktów: 9

na stronę

Ilość produktów: 9

na stronę

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna - kremy z filtrem UV

Ładna, zdrowa opalenizna jest marzeniem wielu osób. Mimo, że opalanie skóry to miły sposób spędzania wolnego czasu i wiele z nas nie wyobraża sobie wakacji bez leżenia na plaży, należy pamiętać, że ekspozycja na promienie słoneczne może powodować oparzenia słoneczne, zmiany pigmentacyjne oraz fotostarzenie skóry. Jeśli chcesz cieszyć się zdrową, brązową opalenizną pamiętaj o stosowaniu najlepszych kremów z filtrem.

Promieniowanie możemy podzielić na promieniowanie UVA i UVB. Promienie UVA działają na naszą skórę przez cały czas, nawet kiedy słońce schowane jest za chmurami, wnikają w głąb skóry powodując fotostarzenie skóry i zmiany pigmentacyjne. Promienie UVB opalają skórę, ale mogą również powodować nieprzyjemne oparzenia słoneczne. Dlatego kremy z spf powinnyśmy stosować niezależne od pogody zabezpieczając zarówno skórę twarzy jak i ciała.

Pamiętać należy również o doborze mocy kremu do potrzeb naszej skóry. Osoby z ciemniejszą karnacją mogą wybrać naturalny krem z filtrem UV SPF 15 lub SPF 20, natomiast w przypadku osób z jasną karnacją polecamy wybór dobrego kremu z filtrem - 30 SPF lub 50 SPF. Krem z filtrem 50 SPF doskonale sprawdzi się do twarzy, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji ekspozycji na słońce takich jak fotostarzenie skóry czy przesuszenie skóry. Krem z filtrem 50 lub 100 to doskonały produkt ochronny dla niemowląt i dzieci, a także dla dorosłych narażonych na silne i długotrwałe promieniowanie słoneczne.

Naturalne filtry mineralne w kosmetykach do opalanie

Filtry UV występujące w kosmetykach do opalania można podzielić na dwie grupy: filtry chemiczne i filtry mineralne. Filtry chemiczne skutecznie pochłaniają promienie słoneczne, ale mogą powodować podrażnienia skóry. Filtry mineralne odbijają promieniowanie słoneczne od skóry. Są delikatniejsze i bezpieczniejsze dla skóry, a przy tym równie skuteczne co filtry chemiczne.

W naturalnych kosmetykach wykorzystywane są filtry mineralne. Należą do nich tlenek cynku oraz tlenek tytanu. W naturalnych kosmetykach do opalania często występują także składniki, które posiadają naturalne filtry przeciwsłoneczne. Są to m.in. oleje roślinne: z nasion malin, z marchewki czy kiełków pszenicy. Warto wiedzieć, że naturalne oleje roślinne, które posiadają skutecznie działające filtry przeciwsłoneczne mogą być stosowane samodzielnie w przypadku małej ekspozycji na słońce oraz przez osoby o ciemnej karnacji zamiast kremów z filtrem do opalania.

Naturalne kremy z filtrem spotkać można w różnej formie: kremu, balsamu, sprayu czy mleczka. Kremy do opalania z filtrem mineralnym są odpowiednie dla niemowląt, dzieci jak i dorosłych.

Dbaj o skórę przez cały rok - stosuj kremy z filtrem!

Często zapominamy, że słońce towarzyszy nam nie tylko latem czy w trakcie wakacji w ciepłych krajach, ale także zimą. Dlatego ważne jest, aby o skórę twarzy i ciała dbać przez cały rok. Kiedy temperatura spada i pojawiają się pierwsze mrozy częściej sięgamy po kremy na zimę i na mrozy, które mają chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem wiatru, śniegu i mrozu, ale jeśli chcesz dłużej cieszyć się piękną, zdrową, jędrną i młodą skórą powinieneś pamiętać także o stosowaniu kremu z filtrem UV.

W trakcie zimy najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych jest oczywiście skóra twarzy. Krem do twarzy z filtrem można stosować pod makijaż. Doskonałym rozwiązaniem jest także stosowanie kremu BB z filtrem, ponieważ nie tylko nada naszej skórze ładnego koloru, ale także będzie skutecznie chronił skórę przed działaniem promieni słonecznych. Kremy BB z filtrem oferuje coraz więcej producentów kosmetyków naturalnych, m.in. Asoa, Clochee, Resibo, Miya Cosmetics.

Latem oraz podczas podróży do ciepłych krajów należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej wszystkich narażonych na promieniowanie słoneczne części ciała. Do ochrony skóry twarzy sprawdzą się kremy BB z filtrem lub stosowanie kremy z filtrem pod makijaż. W przypadku kremów do opalania z filtrem należy pamiętać, aby ochrona przeciwsłoneczna była dostosowana do aktualnych potrzeb. Jeśli słońce jest niewielkie wystarczy zastosować mniejszy filtr UV (15-20 SPF). W przypadku intensywnych promieni słonecznych i długotrwałej ekspozycji na słońce najlepiej sprawdzi się krem do opalania z wysokim filtrem UV (50 lub 100 SPF). Krem do twarzy i do ciała z filtrem 50 SPF będzie niezastąpiony także w sytuacji bardzo jasnej karnacji oraz dla dzieci i niemowląt.

Dbając o ochronę przeciwsłoneczną warto pomyśleć także o włosach, które narażone na działanie promieni słonecznych mogą stać się suche, łamliwe i zacząć się plątać. W codziennej pielęgnacji włosów warto stosować naturalną mgiełkę do włosów z filtrem UV, którą oferuje m.in. firma Anwen.