Naturalne kosmetyki do ochrony przed słońcem

Ilość produktów: 9

na stronę

Ilość produktów: 9

na stronę

Ochrona przed słońcem - jak zapobiegać oparzeniom słonecznym?

Opalanie i przebywanie na słońcu to miły sposób spędzania czasu. Szczególnie podczas wymarzonych wakacji w ciepłych krajach nie wyobrażamy sobie nie skorzystać ze słońca i nie nadać swojej skórze pięknego, opalonego kolorytu. Należy jednak pamiętać, że ekspozycja skóry na słońce wiąże się również z ryzykiem oparzeń słonecznych, zmian pigmentacyjnych czy fotostarzenia skóry.

Jeśli marzymy o zdrowej, pięknej, brązowej opaleniźnie, musimy pamiętać o ochronie przed słońcem. Przed każdym wyjściem na słońce należy użyć kremu z filtrem. Zasada ta dotyczy zarówno skóry ciała, jak i twarzy.

Planując pobyt na słońcu (opalanie na plaży czy wakacyjny spacer) należy zawsze stosować krem do twarzy z filtrem oraz krem do opalania na ciało. Jest to jedyny skuteczny sposób na uniknięcie oparzeń słonecznych oraz fotostarzenia skóry i przebarwień.

Stosując filtr do twarzy warto wybrać nieco mocniejszą ochronę, aby skóra twarzy nie była narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Krem do twarzy z filtrem 50 pomoże uniknąć fotostarzenia skóry, uchroni skórę twarzy przed powstawaniem przebarwień i zmarszczek. Jeśli ekspozycja na słońce nie będzie duża wystarczy zastosować krem bb z filtrem, podkład z filtrem, ulubiony krem nawilżający z filtrem lub krem na dzień z filtrem.

W Natuo.pl oferujemy kremy z filtrem do twarzy, nawilżające kremy z filtrem UV, krem BB z filtrem UV, kremy do opalania, kremy z filtrem UV dla niemowląt i dzieci i produkty chroniące włosy przed słońcem.

Działanie naturalnych filtrów UV

Kosmetyki do opalania zawierają filtry przeciwsłoneczne, które chronią one skórę przed działaniem promieni UV. Promienie UV można podzielić na promieniowanie UVA, które działa na naszą skórę nawet wtedy, gdy słońce jest schowane za chmurami, wnika w głąb skóry i powoduje fotostarzenie skóry oraz zmiany pigmentacyjne oraz promieniowanie UVB, które odpowiedzialne jest za opalanie skóry i może powodować nieprzyjemne oparzenia słoneczne.

Filtry UV można podzielić na chemiczne, które skutecznie pochłaniają promieniowanie, ale mogą wywoływać podrażnienia oraz filtry mineralne, znacznie delikatniejsze dla skóry i bezpieczniejsze, choć równie skuteczne co filtry chemiczne. Filtry mineralne odbijają promieniowanie UV od skóry.

Wiele składników zawartych w naturalnych kosmetykach posiada naturalnie w nich występujące filtry przeciwsłoneczne. Są to np. olejek z pestek malin, olej z marchewki czy olej z kiełków pszenicy, dlatego często kosmetyki do opalania są wzbogacone naturalnymi olejkami.

Naturalne kosmetyki do opalania

Naturalne kosmetyki do opalania nie różnią się swoją formą od innych dostępnych na rynku. Możemy spotkać je w formie kremu do opalania, mleczka, balsamu czy sprayu.

Naturalne kremy z filtrem w swoim składzie zawierają filtry mineralne takie jak: tlenek cynku
i tlenek tytanu. Filtry mineralne doskonale chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym. W składzie naturalnych kosmetyków do opalania często znajdują się również naturalne olejki, które zawierają naturalnie występujące w nich filtry UV. Olejki nie tylko chronią skórę przed promieniowaniem, ale dodatkowo pielęgnują skórę, nawilżają ją, dostarczają składników odżywczych.

Należy również pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków do potrzeb naszej skóry. Osoby z bardzo jasną karnacją, które szybko ulegają poparzeniom słonecznym powinny stosować kremy z mocniejszym filtrem UV - 30 lub 50. Natomiast osoby z nieco ciemniejszą karnacją mogą wybrać niższą ochronę przed słońcem - SPF 15 lub SPF 20 lub wybrać naturalny olejek, który zawiera filtry przeciwsłoneczne. Krem z filtrem SPF 50 powinien być stosowany na skórę niemowląt i dzieci oraz w przypadku dużej ekspozycji na słońce.

Jak utrzymać piękną opaleniznę i chronić włosy przed słońcem?

Jeśli marzysz o pięknej opaleniźnie w pierwszej kolejności należy pamiętać o stosowaniu kremu do opalania z filtrem UV oraz kremu z filtrem UV do twarzy! To podstawa pięknej, zdrowej opalenizny i jedyny skuteczny sposób na uniknięcie oparzeń słonecznych.

W dalszej kolejności warto zadbać również o nawilżenie i pielęgnację skóry po opalaniu. W tym celu warto zastosować balsamy, kremy i olejki po opalaniu. Pomagają one zachować nawilżoną, odżywioną skórę, przedłużają opaleniznę, a niektóre podkreślają ją drobinkami złota.

Podczas ekspozycji na słońce nie tylko nasza skóra jest narażona na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Również naszym włosom nie sprzyja promieniowanie UV. Włosy mogą stać się suche, matowe, szorstkie, łamliwe i łatwiej się plątać. Właśnie dlatego tak ważna jest ochrona włosów przed słońcem. W tym celu warto stosować spray ochronny do włosów przed słońcem, który oferuje m.in. firma Anwen i który znajdziecie w naszym sklepie Natuo.pl. Warto również zakrywać i związywać włosy i pamiętać o ich odpowiednim nawilżaniu.