Naturalne kremy z filtrem ochronnym UV

Ilość produktów: 9

na stronę

Ilość produktów: 9

na stronę

Przebywanie na słońcu to miły sposób spędzania czasu, dodaje nam energii i chęci do działania. To również solidna dawka niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania witaminy D. Ciężko sobie wyobrazić wakacje w słonecznym miejscu bez skorzystania z kąpieli słonecznej, która nadaje skórze pięknego, opalonego kolorytu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja skóry na słońce wiąże się również z ryzykiem pojawienia się oparzeń słonecznych, zmian pigmentacyjnych czy przyspieszonym procesem starzenia się skóry. Właśnie dlatego warto stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym, który zapewni skórze ochronę i sprawi, że opalanie będzie całkowicie bezpieczne.

Ochrona przed słońcem? Postaw na dobry krem z filtrem

Jeśli marzy się nam piękna i zdrowa opalenizna, powinniśmy pamiętać o tym, aby stosować kremy z filtrem SPF, które należy nakładać przed każdą ekspozycją skóry na słońce. Dobry krem z filtrem przeciwsłonecznym zapewni skórze ochronę, zmniejszy ryzyko powstania oparzeń czy przebarwień. Sprawi również, że skóra nie będzie narażona na niekorzystne działanie słońca, które odpowiada za fotostarzenie się skóry, czyli powstawanie zmarszczek i przebarwień.

Wysoka ochrona, jaką zapewnia krem SPF 50, idealnie sprawdzi się w przypadku dużej ekspozycji na słońce lub wyjątkowo jasnej skóry. SPF 50 to także idealny krem przeciwsłoneczny do skóry niemowląt i dzieci. Przy mniej słonecznym dniu lub w przypadku skóry, której koloryt jest ciemniejszy, istnieje możliwość stosowania kremu zapewniającej mniejszą ochronę - z SPF 30 czy SPF 20.

W Natuo.pl znajdziesz najlepsze produkty zapewniające ochronę przed słońcem - kremy z filtrem mineralnym przeznaczone zarówno do twarzy, jak i ciała, kremy zapewniające ochronę przeciwsłoneczną dla niemowląt i dzieci, a także produkty zabezpieczające włosy przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV.

Działanie naturalnych filtrów UV

Promienie UV można podzielić na promieniowanie UVA, które działa na naszą skórę nawet wtedy, gdy słońce jest schowane za chmurami i które wnika w głąb skóry, powoduje fotostarzenie skóry oraz zmiany pigmentacyjne oraz promieniowanie UVB, które odpowiedzialne jest za opalanie skóry i może powodować nieprzyjemne oparzenia słoneczne.

Kosmetyki do opalania zawierają filtry, które chronią przed promieniami UV. Filtry można podzielić na chemiczne, które choć skutecznie pochłaniają promieniowanie, mogą również powodować podrażnienia oraz filtry mineralne, które są delikatne i bezpieczne dla skóry, a przy tym równie skuteczne. Działanie filtrów mineralnych opiera się o odbijanie promieniowania UV od skóry.

Wysoka ochrona przeciwsłoneczna - kremy z filtrem UV

Piękny, opalony koloryt skóry jest marzeniem wielu z nas, a samo opalanie to miły sposób spędzania wolnego czasu. Mnóstwo osób nie wyobraża sobie wakacji bez leżenia na plaży, jednak należy pamiętać, że ekspozycja na promienie słoneczne może być przyczyną powstawania oparzeń, zmian pigmentacyjnych i przyczyniać się do fotostarzenia skóry, czyli powstawania przebarwień oraz zmarszek. Aby ich uniknąć, stosuj krem chroniący skórę przed szkodliwymi promieniami. Wysoka ochrona podczas opalania to podstawa!

Szkodliwy wpływ słońca na skórę jest wynikiem działania promieniowania, które można podzielić na promieniowanie UVA i UVB. Promienie UVA działają na skórę nieustannie, nawet gdy słońce znajduje się za chmurami, wnikają głęboko w skórę, będąc odpowiedzialnym za fotostarzenie skóry i zmiany pigmentacyjne, zaś promienie UVB odpowiadają za opalenie skóry, jednocześnie stanowiąc przyczynę powstawania oparzeń. Aby uniknąć szkodliwego wpływu promieniowania, należy stosować kremy z SPF zarówno na skórę ciała, jak i na twarz.

Krem z filtrem sprawdzi się do każdego rodzaju cery, jednak w przypadku ciemniejszej karnacji można sobie pozwolić na stosowanie produktu z SPF 15 lub SPF 20, natomiast osoby z jasną karnacją powinny wybrać krem z SPF 30 lub SPF 50. Dodatkowo, krem z filtrem SPF 50 to doskonały produkt ochronny dla niemowląt i dzieci oraz w przypadku wyjątkowo silnej lub długotrwałej ekspozycji słonecznej.

Naturalne kosmetyki do opalania

Naturalne kosmetyki do opalania mogą mieć formę kremu do opalania, mleczka, balsamu czy sprayu. W ich składzie znajdują się filtry mineralne takie jak: tlenek cynku i tlenek tytanu, które zapewniają skórze ochronę przed promieniowaniem słonecznym, odbijając promienie od jej powierzchni. Formuły naturalnych kosmetyków do opalania zawierają także naturalne olejki, które posiadają naturalnie występujące w nich filtry UV. Są to np. olejek z pestek malin, olej z marchewki czy olej z kiełków pszenicy. Olejki te tylko chronią skórę przed działaniem słońca, lecz również ją pielęgnują, nawilżają, odżywiają i przyspieszają proces jej regeneracji.

Naturalne oleje roślinne, które posiadają skuteczne filtry przeciwsłoneczne, mogą być również stosowane samodzielnie w zastępstwie kremów z filtrem, jednak wyłącznie w przypadku naprawdę niewielkiej ekspozycji na słońce i przez osoby o ciemnej karnacji.

Kremy do opalania z filtrem mineralnym są odpowiednie dla niemowląt, dzieci jak i dorosłych.

Jak utrzymać piękną opaleniznę?

Gwarancją pięknej, zdrowej opalenizny jest stosowanie dobrego kremu do opalania z filtrem UV do ciała oraz kremu z filtrem UV do twarzy! To podstawa pielęgnacji skóry, która narażona jest na wpływ promieniowania słonecznego i jedyny, skuteczny sposób na uniknięcie oparzeń słonecznych.

Aby zapewnić skórze prawidłową pielęgnację, należy również zadbać o jej nawilżenie po opalaniu. W tym celu można zastosować balsamy, kremy i olejki po opalaniu, która skutecznie nawilżą i odżywią skórę, a także przyspieszą proces jej regeneracji. Dzięki stosowaniu kosmetyków nawilżających po kąpieli słonecznej, opalenizna utrzyma się dłużej. Dodatkowo, można ją podkreślić np. olejkiem z drobinkami złota.

Podczas ekspozycji na słońce nie tylko skóra narażona jest na niekorzystny wpływ promieniowania - nie sprzyja ono również naszym włosom. W wyniku jego działania włosy mogą stać się suche, szorstkie, matowe, łamliwe. W celu zabezpieczenia włosów warto stosować spray ochronny do włosów przed słońcem, który w swojej ofercie ma np. marka Anwen. Aby zapewnić włosom dobrą ochronę, należy również pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji.

Zadbaj o ochronę skóry przez cały rok

Często zapominamy o tym, że słońce towarzyszy nam nie tylko w ciepłe, letnie dni, ale również zimą. Niezwykle ważne jest, aby o skórę twarzy i ciała dbać przez cały rok. Latem zapewniamy skórze ochronę stosując dobre kremy przeciwsłoneczne, zaś gdy temperatura spada i pojawiają się mrozy, należy sięgnąć po kremy na zimę, które chronią skórę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych: wiatru, śniegu i mrozu. Choć z pozoru słońce schowane jest za chmurami, to w jesienne i zimowe dni również warto pamiętać o stosowaniu naturalnego kremu z filtrem UV - dzięki temu będziesz cieszyć się piękną, młodo i zdrowo wyglądającą skórą przez lata!

Na działanie promieni słonecznych zimą najbardziej narażona jest oczywiście skóra twarzy. Aby zapewnić jej skuteczną, intensywną pielęgnację, należy stosować dobry krem do twarzy z filtrem, który może być również aplikowany pod makijaż. Świetnym rozwiązaniem jest również stosowanie kremu BB z filtrem, który ujednolica kolor skóry i skutecznie chroni ją przed działaniem promieni słonecznych. Kremy BB z filtrem oferuje coraz więcej producentów kosmetyków naturalnych, m.in. Asoa, Clochee, Resibo, Miya Cosmetics.

Latem oraz podczas podróży do ciepłych krajów nie powinno się zapominać o ochronie przeciwsłonecznej każdej, narażonej na promieniowanie słoneczne części ciała. Ochronę skóry twarzy zapewnią kremy BB z dobrym filtrem lub stosowanie kremy z filtrem do twarzy, które można również stosować pod makijaż.

Przy wyborze kremów do opalania z filtrem warto pamiętać dostosowaniu ochrony przeciwsłonecznej do aktualnych potrzeb skóry i natężenia promieniowania. Jeśli słońce jest niewielkie wystarczy zastosować mniejszy filtr UV (15-20 SPF), zaś w przypadku intensywnych promieni słonecznych i długotrwałej ekspozycji na nie, najlepiej sprawdzi się krem do opalania z wysokim filtrem UV (30-50 SPF). Krem do twarzy i do ciała z filtrem 50 SPF będzie również niezastąpiony do bardzo jasnej karnacji oraz dla dzieci i niemowląt. W Natuo.pl znajdziesz kremy z filtrem odpowiednie do każdej cery i zapewniające skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV.