Naturalne kosmetyki do higieny intymnej

Ilość produktów: 6

na stronę

Ilość produktów: 6

na stronę

Jak prawidłowo dbać o higienę intymną i uniknąć infekcji intymnych?

Nieodpowiednia higiena intymna może prowadzić do nawracających infekcji intymnych, zaś właściwa higiena intymna zarówno kobiet, jak i mężczyzn, może pomóc ich uniknąć. Okolice miejsc intymnych powinniśmy przemywać dwa razy dziennie, a w trakcie miesiączki według potrzeby. Zbyt intensywna higiena intymna, długie i częste kąpiele i mocne środki myjące mogą naruszyć naturalną florę bakteryjną i pH. Nieodpowiednia flora bakteryjna pochwy i miejsc intymnych może powodować podrażnienia, bakteryjne lub grzybicze zapalenie pochwy, swędzenie czy pieczenie.

Częstym problemem kobiet są infekcje intymne w ciąży. Polecamy sięgnąć po płyn do higieny intymnej w ciąży, gdyż organizm w tym czasie, przez zwiększoną ilość hormonów, jest szczególnie narażony na wystąpienie infekcji intymnych, zakażeń bakteryjnych pochwy i grzybiczych zapaleń pochwy.

Szybki prysznic, podczas którego użyjemy kosmetyków do higieny intymnej, pomoże uniknąć nieprzyjemnych objawów infekcji intymnych oraz infekcji bateryjnych i grzybiczych pochwy. Zwykły żel pod prysznic lub mydło może wywoływać podrażnienia delikatnej skóry okolic intymnych. Należy wybierać płyny do higieny intymnej, żele lub pianki do higieny intymnej.

Naturalne płyny, żele i pianki do higieny intymnej zawierają bardzo delikatne składniki o działaniu kojącym, łagodzącym i nawilżającym. Posiadają również odpowiednie pH i pomagają zachować właściwą florę bakteryjną miejsc intymnych, a dzięki temu uniknąć infekcji. Tak skomponowane kosmetyki do higieny intymnej pozwalają cieszyć się świeżością i komfortem przez długi czas oraz pomagają złagodzić i ukoić podrażnienia.

Dbając o odpowiednią higienę intymną warto również pamiętać o stosowaniu naturalnych, ekologicznych podpasek, tamponów i wkładek higienicznych, które nie będą powodować odparzeń i podrażnień, oraz kubeczków menstruacyjnych, ekologicznych i zgodnych z nurtem zero waste.

Płyn, żel, pianka do higieny intymnej - naturalne kosmetyki do higieny intymnej

Dobry płyn do higieny intymnej, żel lub pianka dbają o odpowiednie pH skóry i florę bakteryjną. Ich formuły są skomponowane w oparciu o naturalne ekstrakty roślinne, są delikatne dla wrażliwej skóry okolic intymnych i nie powodują podrażnień. Warto zwrócić uwagę czy w swoim składzie zawierają takie składniki jak kwas mlekowy, lanolina albo wyciąg z macierzanki, nagietka, rumianku, które posiadają kojące właściwości.

W składzie kosmetyków do higieny intymnej nie powinny znajdować się składniki pieniące, jak SLS czy SLES, a także mocne substancje zapachowe, które mogą wywoływać podrażnienia. W formule płynów do higieny intymnej powinniśmy szukać substancji natłuszczających, łagodzących, grzybobójczych i przeciwzapalnych, regenerujących błonę śluzową.

Naturalne kosmetyki do higieny intymnej delikatnie myją okolice intymne, działają łagodząco, grzybobójczo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie. Pomagają zachować odpowiednie pH skóry i naturalną florę bakteryjną. Naturalny i delikatny płyn do higieny intymnej to również niezbędny kosmetyk każdej kobiety w ciąży oraz po porodzie.

Chusteczki do higieny intymnej są doskonałym rozwiązaniem w czasie podróży. Pomagają zachować odpowiednie pH, zadbać o higienę intymną i zapobiegają namnażaniu bakterii. Należy jednak pamiętać, że chusteczki do higieny intymnej nie powinny posiadać silnego zapachu, który może powodować podrażnienia, dlatego należy stawiać na te produkty, które są wolne od sztucznych aromatów i innych, chemicznych substancji.

W Natuo.pl znajdziesz szeroki wybór naturalnych kosmetyków do higieny intymnej: pianki, żele i płyny do higieny intymnej z naturalnych składników, wzbogacone składnikami łagodzącymi i pomagającymi zachować naturalne pH skóry.

Podpaski, tampony, wkładki higieniczne i kubeczki menstruacyjne - niezbędnik każdej kobiety

Czas menstruacji to wyjątkowe wyzwanie jeśli chodzi o zachowanie higieny intymnej. Odpowiednio dobrane podpaski, tampony, wkładki higieniczne oraz kubeczek menstruacyjny mogą pomóc uniknąć niemiłych niespodzianek i cieszyć się świeżością przez długi czas.

W czasie menstruacji warto wybrać naturalne, ekologiczne podpaski bawełniane, które pozwolą skórze oddychać. Dzięki temu unikniemy powstawania odparzeń i podrażnień od podpasek. Podpaski naturalne mogą być stosowane zarówno na dzień, jak i na noc, a także przez kobiety w każdym wieku - będą odpowiednie dla dorosłych kobiet, dziewczynek i dla nastolatek.

Podpaski wielorazowe wykonane z przewiewnego materiału nie podrażniają wrażliwej skóry okolic intymnych, chronią bieliznę przed zabrudzeniem, a dodatkowo nie są szkodliwe dla środowiska, ponieważ możemy stosować je wielokrotnie. Wielorazowe podpaski mogą być stosowane jako podpaski poporodowe oraz po zabiegach ginekologicznych. Podpaski wielorazowe po porodzie pomogą nam zachować higienę i szybko wrócić do normalnego funkcjonowania.

Odpowiednio dobrane, naturalne tampony skutecznie zabezpieczają kobiety podczas menstruacji. Są doskonałym wyborem w codziennych obowiązkach, ale sprawdzą się również jeśli mimo menstruacji nie zamierzamy rezygnować z aktywnego trybu życia. Tampony możemy stosować na basenie, podczas biegania, na zajęciach fitness, a także na noc. Należy jednak pamiętać, że osoby cierpiące na częste, nawracające infekcje intymne powinny unikać stosowania tamponów.

Tampony czy podpaski - to pytanie nurtuje wiele kobiet. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Chcąc jednak zadbać o odpowiednią higienę intymną należy pamiętać o częstym zmienianiu podpasek oraz tamponów, ponieważ dzięki temu możemy skutecznie uniknąć powstawania infekcji intymnych i cieszyć się świeżością i komfortem.

Innym rozwiązaniem na menstruację jest kubeczek menstruacyjny. Co to właściwie jest kubeczek menstruacyjny nazywany też kapturkiem i pojemnikiem menstruacyjnym? Kubeczek menstruacyjny jest wykonany z silikonu i przypomina kieliszek. W trakcie miesiączki umieszcza się go w pochwie, aby zbierał krew. Kubki menstruacyjne nie pochłaniają krwi tak jak tampony czy podpaski, a jedynie zbierają ją. Dobrze dopasowany kubeczek menstruacyjny zbiera każdą kroplę krwi i może pełnić swoją funkcję nieustannie nawet przez 12 godzin. Pozostaje właściwie niewyczuwalny. Starcza na wiele lat, dlatego jest bardzo ekologicznym wyborem.

Pomocne w trakcie menstruacji są także wkładki higieniczne. Dobrym rozwiązaniem są wkładki higieniczne wielorazowe wykonane z bawełny, przewiewne, dostępne w wielu kolorach. Wkładka higieniczna nie powinna być stosowana codziennie, a jedynie w okresie miesiączki, kiedy stosujemy tampony lub kubeczek menstruacyjny lub kiedy spodziewamy się rozpoczęcia miesiączki.

Najlepsze, naturalne, ekologiczne podpaski bawełniane, podpaski wielorazowe, tampony, kubeczki menstruacyjne i wkładki higieniczne znajdziecie w Natuo.pl.