Naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów Anwen

Anwen powstało w 2010 roku jako najpopularniejszy w Polsce blog o pielęgnacji włosów. Trzy lata później powstał pomysł stworzenia własnej linii naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, a kolejne dwa lata później powstała firma Anwen, która w swojej ofercie ma szeroki wybór naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Wśród kosmetyków Anwen znajdują się szampony do włosów, odżywki do włosów, maski do włosów, olejki do włosów oraz peelingi do skóry głowy. Kosmetyki Anwen są dostosowane do porowatości włosów dzięki czemu wybór odpowiedniego kosmetyku do włosów jest znacznie prostszy.

Kosmetyki marki Anwen zostały stworzone z pasji i miłości do pielęgnacji włosów.

Świadoma pielęgnacja włosów z marką Anwen

Anwen to polska marka naturalnych kosmetyków do włosów, która promuje innowacyjne i świadome podejście do pielęgnacji włosów. Jej założycielkami są: znana blogerka Anna Kołomycew, która od lat jest zadeklarowaną włosomaniaczką oraz doktor chemii Katarzyna Sawicz.

Jeden z najważniejszych czynników podczas doboru składników aktywnych w pielęgnacji włosów to ich porowatość. Wielkość cząsteczek składników aktywnych powinna być dostosowana do porowatości włosów - wysokiej, średniej i niskiej. Kosmetyki Anwen jako pierwsze w Polsce biorą pod uwagę porowatość włosów.

Dodatkowo w kosmetykach Anwen zostaje zachowana odpowiednia równowaga pomiędzy humektantami, proteinami i emolientami co jest niezwykle ważne w pielęgnacji każdego rodzaju włosów.

Szampony, odżywki i maski do włosów Anwen

Kosmetyki do włosów Anwen oparte są na działaniu naturalnych składników. Nie zawierają parafiny i parabenów. Szampony do włosów Anwen dostosowane są do potrzeb skóry głowy. W ofercie znajdują się również szampon peelingujący oraz szampon enzymatyczny, które pomagają oczyścić skórę głowy.

Odżywki i maski do włosów Anwen dostosowane są do porowatości włosów. Dzięki temu znajdziesz produkt odpowiedni do włosów zniszczonych, puszących się, suchych, a także przetłuszczających się i oklapniętych. Stosując produkty Anwen masz pewność, że włosy wysokoporowate odzyskają blask i miękkość, a niskoporowate staną się lekkie i zyskają upragnioną objętość.

Wśród odżywek do włosów Anwen znajdują się odżywki emolientowe przeznaczone do włosów niskoporowatych - cienkich, oklapniętych u nasady i pozbawionych objętości, odżywki emolientowe do włosów wysoko i średnioporowatych - puszących się, elektryzujących i zbyt lekkich oraz odżywki proteinowe do włosów łamliwych, smętnych i pozbawionych życia.

Olejki do pielęgnacji włosów o różnej porowatości

Wśród produktów do pielęgnacji włosów od Anwen szczególną uwagę zwrócić należy na oleje do włosów. Olejowanie włosów to jeden z najskuteczniejszych zabiegów nawilżania i odżywiania włosów.

Również wśród olejów do włosów Anwen zwraca uwagę na porowatość włosów. Do włosów wysokoporowatych sprawdzą się oleje: z pestek czarnego bzu, z nasion wiesiołka, z marakui, brokułowy oraz masło mango i cupuacu. Wśród olejów do włosów średnioporowatych Anwen oferuje: olej z baobabu, olej pracaxi i olej mango, a do niskoporowatych doskonale sprawdzi się masło murumuru.

Stosowanie olejów na włosy sprawia, że są one mocniejsze, zdrowsze i pełne blasku.

Zadbaj o środowisko z Anwen

Marka Anwen dużą uwagę przywiązuje także do tego jak pakuje swoje produkty. Stale stara się ograniczać ilość produkowanych odpadów jednocześnie dbając o wygodę użytkowania produktów.

Wiele naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów firmy Anwen jest pakowana w szklane opakowania, metalowe puszki, kartonowe pudełka oraz tworzywa monomateriałowe. Butelki wykonane z PET na szampon można poddać recyklingowi.

Opakowania odżywek i nocnych masek Anwen wykonane są z tworzywa pochodzącego z recyklingu opakowań pokonsumenckich (PCR), które w 100% może być ponownie przetworzone. Dodatkowo opakowania z pompką, spieniaczem lub atomizerem można wykorzystać ponownie po wykorzystaniu produktu.